News

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ର, ମିଳିବ ମନୋରଂଜନ ସହ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସୁବିଧା

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ର । ରାଉରକେଲାରେ ଛେଣ୍ଡ ଥାନା ପରିସରରେ ଏଥିପାଇଁ ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଥରପାଇଁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାଯାଇଛି । ଏହାର ମୂଳ ଉଦେଶ୍ୟ ହେଲା, ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ଏଣିକି ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ତଥା ଏକୁଟିଆ ମନେ କରିବେନି ଏବୋଂ ଏହିଠାରେ ଅବସର ବିନୋଦନ ସହ ବାଳଅପରାଧିଙ୍କୁ ସୁଧାରିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୁମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

ଏଠାରେ ମନୋରଂଜନ ସହ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଇଛି । ଏଠାରେ ୨୪ ଘଂଟିଆ ସେବା ଯୋଗାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଜଣେ ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଚେସ୍ ବୋର୍ଡ ଓ ଖବର କାଗଜ ଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା ମାନ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହି କଷ୍ଟ ଭୋଗୁଥିବା ବରିଷ୍ଠ ମାନେ ଏଠାରେ ମନୋରଂଜନ ସହ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରାଇ ପାରିବେ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଥାନାମାନଙ୍କରେ ବି ଏଭଳି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବାର ଏସପି କହିଛନ୍ତି ।

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ର, ମିଳିବ ମନୋରଂଜନ ସହ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସୁବିଧା

ପଢନ୍ତୁ, ଅଚଳ ନୋଟ୍ ପାଇଁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିକୁ ଏକ ମାଧ୍ୟମ କରିନେଇଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

Related posts

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୃତ !

ENO Beuro

ମାଲକାନଗିରି : ଟିଭିରେ ବୋମା !

ENO Beuro

ଡିସେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖଠାରୁ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More