ଚର୍ମ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଆଜିକାଲି ମହିଳା ମାନେ ସୁନ୍ଦର ତ୍ଵଚା ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି । ଏଥି ପାଇଁ ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ବିଭିର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ତ୍ୱଚାର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ଯତ୍ନକୁ ନେଇ ସେଭଳି କିଛି ଆଶ୍ୱସ୍ତିକର ଉପଚାର ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇ ନଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶେଷ କରି ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର । ଏହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଉଜ୍ଜଳ ଦେଖାଯିବା ସହ ଚର୍ମ ଜନିତ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ ।

ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ତ୍ୱଚା ଉଜ୍ଜଳ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

  • ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ମସୁର ଡାଲି ଗୁଣ୍ଡ ଏବଂ ବେସନ ଭିଜାଇ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ ।  ସକାଳୁ ଉଠି ଏହାକୁ ଭଲଭାବେ ଗୋଳାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାଇ କିଛି ସମୟ ରଖି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ତେବେ ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ମ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।
  • ଗୋଟେ  ଚାମଚ ବେସନ , କଂଚା କ୍ଷୀର, ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଚାମଚ ସୋରିଷ ତେଲ, ଦେଢ ଚାମଚ ଚନ୍ଦନ ପାଉଡର, ଏବଂ କିଛି ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ ଏକାଠି ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ହାତ,ଗୋଡ ଓ ମୁହଁରେ ଭଲଭାବେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ପାଖାପାଖି ୧୫-୩୦ ମିନିଟ୍ ରଖି ସାରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ରଗଡି ସଫା କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା କଳା ଦାଗ ମଧ୍ୟ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଚାଲିଯାଇଥାଏ ।
  • ନିମ ଗଛର କଅଁଳିଆ ପତ୍ରକୁ ଭଲଭାବେ ବାଟି ସେଥିରେ ୧ ଚାମଚ ବେସନ ମିଶାନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ୨ ଚାମଚ ଚନ୍ଦନ ପାଉଡର, କିଛି ଗୋଲାପ ଜଳ ଓ କିଛି ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ ମାଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଲଗେଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଜୀବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସାମ୍ନା ଲୋକକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ମସୁର ଡାଲି ଗୁଣ୍ଡ ଏବଂ ବେସନ ଭିଜାଇ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ - 89%

89%

ସକାଳୁ ଉଠି ଏହାକୁ ଭଲଭାବେ ଗୋଳାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାଇ କିଛି ସମୟ ରଖି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ - 90%

90%
89.5%

Very Good!

ଚର୍ମ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଆଜିକାଲି ମହିଳା ମାନେ ସୁନ୍ଦର ତ୍ଵଚା ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି । ଏଥି ପାଇଁ ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ବିଭିର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ତ୍ୱଚାର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ଯତ୍ନକୁ ନେଇ ସେଭଳି କିଛି ଆଶ୍ୱସ୍ତିକର ଉପଚାର ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇ ନଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶେଷ କରି ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର ।

No Votes Yet

You're not rated yet