• Home
  • LIFESTYLE
  • ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ କେଶ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ
LIFESTYLE

ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ କେଶ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ

ସାଧାରଣତଃ ଆଜିକାଲି ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମୁହଁକୁ ନେଇ ବିଶେଷ ସତର୍କ ରହୁଛନ୍ତି । ବିଭିର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକାର ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର ସହ ବହୁ ସମୟ ପାରଲରରେ ବିତାଉଛନ୍ତି । ମୁହଁ ର ବଡ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରୁ, ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ  କେଶ ଏକ ବିରାଟ ସମସ୍ୟା ।

ତେବେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବାରେ ସହାୟକ ହେବ।

  • ଏକ ଚାମଚ କନଫ୍ଲୋର ସହ ଟିପେ ହଳଦୀ ଓ ଅଳ୍ପ ପାଣି ଦେଇ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ଏହା ବହଳିଆ ହେଇଆସିଲେ ଥଣ୍ଡା କରି ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ଶୁଖିଗଲେ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ କରି ଉଠାନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ଵାରା ମୁହଁର କେଶ ସମସ୍ୟା କମ ହେବା ସହ ତ୍ଵଚାରେ ଉଜ୍ଜଳତା ଆସେ ।
  • ଗୋଟେ କପ ଚିନିରେ କିଛି ପାଣି ଓ ଫାଳେ ଲେମ୍ବୁର ରସ ଦେଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଓ ଏହାକୁ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ଅଠାଳିଆ ହେଇଆସିଲେ ଥଣ୍ଡାକରି ଚେହେରାରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଉଠାନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ଵାରା ମଧ୍ୟ ଅନାବଶ୍ୟକ କେଶରୁ ରକ୍ଷା ପାଇହେବ ।
  • କିଛି ମସୁର ଡାଲିକୁ ବତୁରାଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଓ ସେଥିରେ ଗୋଲାପ ଜଳ ଓ ମହୁ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଶୁଖିଗଲାପରେ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ ।

ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ କେଶ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ ମୁହଁରେ ଉଠୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକୀୟ କେଶ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ

ପଢନ୍ତୁ;ପାଚିଲା କଦଳୀର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍କିପିଂ କେତେ ଉପକାରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

କେଉଁ ବୃତ୍ତିର ପୁରୁଷଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମହିଳାମାନେ ଅଧିକ ଆକୃଷ୍ଟ ହୋଇଥାନ୍ତି ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଚିନି ଖାଉଛନ୍ତି କି ? ଚିନି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରତି କେତେ କ୍ଷତିକାରକ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More