LIFESTYLE

ମଶାମାନଙ୍କ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ!

ଖରାଦିନେ ମଶାମାନଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଏଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ସାଧାରଣତଃ ମଶା ଧୂପର ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଶାଙ୍କ ଉପରେ କମ ଆମ ଉପରେ ଅଧିକ ପଡିଥାଏ। ଧୂଆଁ କାରଣରୁ ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ଲାଗିଥାଏ। ଏହା ଶରୀରପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ ଅଟେ। ତେବେ ଏସବୁ ଉପାୟ ଛାଡି କିଛି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଶା ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିପାରିବ। ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ମଶାଙ୍କୁ ହଟେଇଲେ ଏହା ଶରୀର ଉପରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକେଇନଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ଗେଣ୍ଡୁ ଫୁଲର ସୁଗନ୍ଧ ନା କେବଳ ସତେଜତା ଦେଇଥାଏ ବରଂ ଏହା ମଶାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଗେଣ୍ଡୁ ଫୁଲକୁ ବଗିଚା ଛଡା ବାଲକୋନିରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଶା ଘରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

mosquites ମଶାମାନଙ୍କ ମଶାମାନଙ୍କ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟ! mosquites

  • ଅନେକ ଗବେଷଣାରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ ଲବଙ୍ଗ ତେଲର ସୁଗନ୍ଧ ମଶା ଦୂର କରିଥାଏ। ଲବଙ୍ଗ ତେଲକୁ ନଡିଆ ତେଲ ସହିତ ମିଶାଇ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଶା ପାଖ ମାଡିନଥାଏ।
  • ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଜାଣାପଡିଛି ଯେ ମଶା ଧୂପ ଠାରୁ ଲିମ୍ବ ତେଲ ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ମଶା ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ଏହାଛଡା ଲିମ୍ବ ଗଛ ଲଗାଇବା ଫଳରେ ମଶା ସେହି ସ୍ଥାନକୁ କମ ଆସିଥାନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ; ନିଜକୁ ଫିଟ୍‌ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

Related posts

ଦେହରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

କଫିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି କିପରି କେଶ ଏବଂ ଚେହେରାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇବା? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

ENO Beuro

କଳାଜିରାର ବ୍ୟବହାର କରି କିପରି ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More