News

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଲେ : ଡିଜି ,ୟୁପି ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ କ’ଣ ପଡିବ ପ୍ରଭାବ ?

‘ଭକ୍ତିମୟ’ହେଲା ୟୁପି ପ୍ରଶାସନ

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କାସଗଂଜ ହିଂସାକୁ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନର ହୋମଗାର୍ଡ ଡିଜିଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢାଳିବା ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ବରିଷ୍ଠ ଆପିଏସ ଅଫିସର ତଥା ହୋମଗାର୍ଡ ଡିଜି ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଶୁକ୍ଳା ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନେକ ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ସହ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଶୀଘ୍ର ରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ ।

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାମମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସେମିନାରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ମୁସଲମି କାର୍ଯ୍ୟ ସେବା ମଂଚର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଜମ ଖାନ ଓ ଅନେକ ନେତା । ଏଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ହୋମଗାର୍ଡ ଡିଜି ରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶପଥ ନେବାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନାହାନ୍ତୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାଜୋର  ଧରିଛି ।ଜାନୁୟାରୀ ୨୮ରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ସେମିନାରରେ ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ଓ ରାମମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ମଂଚରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ହୋମଗାର୍ଡ ଡିଜି ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଶୁକ୍ଳା । ୧୯୮୨ ବ୍ୟାଚର ଆପିଏସ ଅଫିସର ଡିଜିପି ରେସର ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ।

ରାଜନୀତି ଓ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ସହ ସଭାରେ ରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶପଥ ନେବା ନିୟମ ବାହାରେ ବୋଲି କହି ସମସ୍ତେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୀ ସରକାର ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ସାବସ୍ତ୍ୟ ହୋଇପାରେ ।

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଲେ : ଡିଜି ,ୟୁପି ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ କ’ଣ ପଡିବ ପ୍ରଭାବ ? ram temple

ପଢନ୍ତୁ ;

ହୃଦ୍‌ଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂରକରିବାକୁ ଭୋଜନରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଖାଦ୍ୟ

Related posts

ପରପାରିରେ ଗୀତିକବି ରସରାଜ !

ସରକାରଙ୍କୁ ଘାରିଛି  ଆଳୁ ଚିନ୍ତା : ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ ଆଳୁଦର , ମାତିଛନ୍ତି କଳାବଜାରୀ

Krishna Kumar Manoj

ଘାଟିରୁ ୫୦୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିପଡିଲା ବସ୍ ,୨୩ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଆଶଙ୍କା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More