LIFESTYLE

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଦଳୀରେ କିପରି କରିବେ ଫେସିଆଲ ପ୍ୟାକ୍

କଦଳୀରେ ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଫେସିଆଲ ପ୍ୟାକ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଶରୀର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ତଥା ସେଥିରେ କୋଚାପଣ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ କେତେକ କଣ କସ୍ମେଟିକ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । ଏପରିକି କସ୍ମେଟିକ୍ ସର୍ଜର ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ । ଆଜିକାଲି ତ ବ୍ୟୁଟିପାର୍ଲର ମାନଙ୍କରେ ମୁଖମୁଣ୍ଡଳରେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଅନେକ ଫୁଡ୍ ଫେସିଆଲର ପ୍ରଚଳନ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ବିଶେଷ କରି କଦଳୀ ଓ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଫେସିଆଲ ପ୍ୟାକ୍ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଅାମେ ଘରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପାରିବା । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଦଳୀକୁ  କିପରି ଆମେ ଘରୋଇ ଉପୋଯାଗୀ କରି ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବା ।

ପ୍ରଥମେ କଦଳୀଙ୍କୁ ପେଷ୍ଟ କରି ରଖନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ୍ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ । ଭଲ କରି ମିଶାଇ ଚେହେରାରେ ଓ ବେକରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ତାପରେ ୧୫ ମିନିଟ୍ ରଖନ୍ତୁ  । ଏହାପରେ ଟିସୁ ପେପରେ ପୋଛିବା ପରେ ଉସୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ ।

ଅଲମଣ୍ଡ ଏବଂ ନଡିଆ ତେଲ ମିଶାଇ ଲଗାଇଲେ  ମୁହଁରେ ଗାର ପଡିବନି  ବା ଚମଡା କୋଚା ହେବନି । ଏହାକୁ ହାତରେ ମାଲିସ୍ କଲେ ହାତ ମଧ୍ୟ ଗାର ପଡିନଥାଏ । ଏହା ସହିତ କଦଳୀ ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ବହୁ ଉପକୃତ ହେବେ କଦଳୀରେ ଅଧିକ ପରିମାଣ ରହିଛି ଫାଇଭାର । ଏହା ସହିତ ଦଃଶ୍ଚିନ୍ତା ଦୂର କରେ  ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଶିବରାତ୍ରି ଦିନ ଘରେ କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି କାମ , ଦୂର ହୋଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଅସୁବିଧା

Related posts

ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଦହି

ENO Beuro

ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍କିପିଂ କେତେ ଉପକାରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଅଙ୍ଗୁର ରସ ନିୟମିତ ସେବନ କରିବାରେ କେତେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିଥାଏ ମୁକ୍ତି ! ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment