LIFESTYLE

ଗରମ କ୍ଷୀର ସହ ଗୂଡ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥାଏ ଅନେକ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ

ଶରୀର ନିମନ୍ତେ କ୍ଷୀର ଅତ୍ୟଧିକ ଫଳପ୍ରଦ ଅଟେ । ଏହା ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଗରମ କ୍ଷୀର ପିଇବାଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । କ୍ଷୀରରେ ଔଷଧୀୟ ଉପାଦାନ ରହିଥିବା ଖୁବ୍ କମ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣା ଏବଂ ଏହି ଗରମ କ୍ଷୀର ସହ ଯଦି ଗୁଡ ମିଶାଇ ପିଆଯାଏ ତେବେ ଏହା କୌଣସି ଔଷଧ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ କାମ କରିନଥାଏ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଶରୀରର ଓଜନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିଥାଏ ଓ ଏଥିସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଅଧିକ ଚମକ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ । ଗରମ କ୍ଷୀର ସହ ଗୂଡ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କଣ ସବୁ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କିଛି ଫାଇଦା ବିଷୟରେ-

  • ଯଦି ଆପଣ କ୍ଷୀର ସହ ଚିନି ମିଶାଇ ପିଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏ ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡନ୍ତୁ ଏହା ବଦଳରେ ଗୁଡକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହିଥାଏ । ଯେଉଁକାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଟାପଣ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ରହିବନାହିଁ।
  • ଯଦି ଆପଣ ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ଲାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଗରମ କ୍ଷୀର ସହ ଗୂଡ ନିଶ୍ଚିତ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ କ୍ଲାନ୍ତି ଦୂର କରିଥାଏ । ଗରମ କ୍ଷୀର ସହ ଗୂଡ ମିଶ୍ରିତ ପାନୀୟ କେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ।
  • ଯଦି ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଋତସ୍ରାବ ସମୟରେ ଅତ୍ୟଧିକ ପେଟ ବ୍ୟଥା ହୁଏ ତେବେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ପିଇବାଦ୍ୱାରା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଉପଶମ ମିଳିଥାଏ । ଏବଂ ଋତୁସ୍ରାବ ହେବାର ୧ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବେ ୧ଚାମଚ ଗୂଡ ପ୍ରତିଦିନ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କଷ୍ଟରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣମାତ୍ରାରେ ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ।
  • ଗୂଡ ଖାଇବାଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଜନିତ ବ୍ୟଥାରୁ ମଧ୍ୟ ଉପଶମ ମିଳିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଗୂଡର ଛୋଟ ଅଂଶ ଅଦାସହ ମିଶାଇ ଖାଇବେ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ମଜଭୁତ ହେବ ଏବଂ ବ୍ୟଥା ହେବାଭଳି ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ।

ପଢନ୍ତୁ  ;

ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଥିବା କଳା ଦାଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

Related posts

ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଥିବା କଳା ଦାଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ ଆମ୍ବ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପକାରୀ ?

ENO Beuro

ଧନିଆ ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କ’ଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଓ ଏହା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗ ଦୁର ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More