LIFESTYLE

ଆଖିରେ କାଜଲ ସଠିକ ଉପାୟରେ କେମିତି ଲଗେଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆମେ ବାହାରକୁ ଗଲେ ସବୁ ସମୟରେ ମେକଅପ ନେଇ ଥାଉ । କୌଣସି ବାହାଘର ଅଟେନ କି କୌଣସି ପାର୍ଟି ଅଟେନ କଲେ ଆମେ ମେକଅପ ନେଇ ଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଆଖିରେ କାଜଲ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ଟିକେ ଅସାବଧାନ ହେଲେ ମେକଅପ ଖରାପ ହୋଇ ଯାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଠିକ ଭାବରେ କେମିତି ଆଖିରେ କଜୋଲକୁ ଲଗେଇବେ ।

ଆଖିରେ କଜୋଲ କେମିତି ଲଗେଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

କାଜଲ କେବଳ ଆଖିର ତଳ ଭାଗରେ ନ ଲଗାଇ ଆକି ପତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇପାରିବେ । ତେବେ କାଜଲ ମୋଟା ପରିମାଣରେ ଲଗାଇଲେ ଆଖି ଅନେକ ସମୟରେ ଛୋଟ ଦେଖାଯାଏ ।

ଆଖିକୁ ସାମାନ୍ୟ ବଡ଼ ଆକାରର ରୂପ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ଧଳା ରଙ୍ଗର କାଜଲକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣରେ କାଜଲ ଲଗାନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ଲଗାଇଲେ ଏହା ଆଖି ଚାରିପାଖରେ ଲାଗିଥାଏ । ସମୟ କ୍ରମେ ଏହି କାରଣରୁ ହିଁ ଡାର୍କସର୍କଲ ହେଉଥିବାର ସୌନ୍ଦର୍ୟ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କାଜଲ ଯେପରି ଆଖି ଚାରିପାଖେ ନ ଲାଗିଯାଏ ସେଥିପାଇଁ ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିମାଣର ପାଉଡର ନେଇ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପୋଛି ନେବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ଖୁସି’ ଯୋଜନା : ଏପ୍ରିଲରୁ ରାଜ୍ୟର ୧୭ ଲକ୍ଷ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ମାଗଣାରେ ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ

 

Related posts

ମୋମୋ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କେତେ କ୍ଷତିକାରକ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ମାଠିଆ ପାଣି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପାଦେୟ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

ENO Beuro

ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ/ ବିଷାଦଗ୍ରସ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି କି?ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ!

ENO Beuro

Leave a Comment