LIFESTYLE

ଆଖିରେ କାଜଲ ସଠିକ ଉପାୟରେ କେମିତି ଲଗେଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆମେ ବାହାରକୁ ଗଲେ ସବୁ ସମୟରେ ମେକଅପ ନେଇ ଥାଉ । କୌଣସି ବାହାଘର ଅଟେନ କି କୌଣସି ପାର୍ଟି ଅଟେନ କଲେ ଆମେ ମେକଅପ ନେଇ ଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଆଖିରେ କାଜଲ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ଟିକେ ଅସାବଧାନ ହେଲେ ମେକଅପ ଖରାପ ହୋଇ ଯାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଠିକ ଭାବରେ କେମିତି ଆଖିରେ କଜୋଲକୁ ଲଗେଇବେ ।

ଆଖିରେ କଜୋଲ କେମିତି ଲଗେଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

କାଜଲ କେବଳ ଆଖିର ତଳ ଭାଗରେ ନ ଲଗାଇ ଆକି ପତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇପାରିବେ । ତେବେ କାଜଲ ମୋଟା ପରିମାଣରେ ଲଗାଇଲେ ଆଖି ଅନେକ ସମୟରେ ଛୋଟ ଦେଖାଯାଏ ।

ଆଖିକୁ ସାମାନ୍ୟ ବଡ଼ ଆକାରର ରୂପ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ଧଳା ରଙ୍ଗର କାଜଲକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣରେ କାଜଲ ଲଗାନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ଲଗାଇଲେ ଏହା ଆଖି ଚାରିପାଖରେ ଲାଗିଥାଏ । ସମୟ କ୍ରମେ ଏହି କାରଣରୁ ହିଁ ଡାର୍କସର୍କଲ ହେଉଥିବାର ସୌନ୍ଦର୍ୟ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କାଜଲ ଯେପରି ଆଖି ଚାରିପାଖେ ନ ଲାଗିଯାଏ ସେଥିପାଇଁ ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିମାଣର ପାଉଡର ନେଇ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପୋଛି ନେବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ଖୁସି’ ଯୋଜନା : ଏପ୍ରିଲରୁ ରାଜ୍ୟର ୧୭ ଲକ୍ଷ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ମାଗଣାରେ ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ

 

Related posts

କଳାଜିରାର ବ୍ୟବହାର କରି କିପରି ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

ENO Beuro

ଆବଶ୍ୟକତାଠୁଁ କମ୍‌ ଶୋଇଲେ ଏହା ଶରୀର ଉପରେ କଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନେ କେଉଁ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଲଗାଇବା ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More