• Home
  • LIFESTYLE
  • ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇବା ବେଳେ ଏହି ସବୁ କଥା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ
LIFESTYLE

ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇବା ବେଳେ ଏହି ସବୁ କଥା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ଝିଅମାନେ ନଖରେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇଥାନ୍ତି । ଏହା ହାତ ପାପୁଲିର ଶୋଭା ବଢ଼ିବା ସହ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇବା ବେଳେ କିଛିଟା କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ ? ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇବା ନେଇ ଆମେ ଏମିତି କିଛି ଟିପ୍ସ ଦେଉଛୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବନାଇ ପାରିବ ।

ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ କେମିତି ଲଗାଇବା ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ପ୍ରଥମେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେମିତି ଆପଣଙ୍କ ହାତ ସଫା ଓ ଶୁଖିଲା ଥିବ । ଯଦି ଆପଣ ଓଦା ନଖରେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇବେ ତେବେ ତାହା ଠିକ୍‌ରେ ଲାଗିବ ନାହିଁ ।
  • ନଖକୁ ପ୍ରଥମେ ଭଲ ସେପ୍‌ ଦିଅନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ନେଲ୍‌ ପେଣ୍ଟର ଟ୍ରାନ୍ସପରେଣ୍ଟ କୋଟ୍‌ ଲଗାନ୍ତୁ। ଟ୍ରାନ୍ସପରେଣ୍ଟକୁ ବ୍ରସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ନଖ ମଧ୍ୟରେ ଲଗାନ୍ତୁ ।
  • ଟ୍ରାନ୍ସପରେଣ୍ଟ ନେଲ୍‌ ପେଣ୍ଟ ବେସ୍‌ କୋଟ ଭଲ ଭାବେ ଶୁଖିଲା ପରେ ନିଜ ପସନ୍ଦର କୌଣସି ବି ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇ ପାରିବେ ।
  • ସବୁବେଳେ ଭଲ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଭଲ ନାହିଁ, ତେବେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇବା ପରେ ନିଜ ଆଙ୍କୁଳିକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ବୁଡ଼ାଇ ରଖିନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ନଖରେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଖୁବୁ ଭଲ ଭାବେ ସେଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥାଏ ।
  • ଯଦି ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇବା ସମୟରେ ବାହାରେ ଲାଗିଯାଏ ତେବେ ତାକୁ ଧ୍ୟାନର ସହ ରିମୁଭର ସାହାଯ୍ୟରେ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ । ଫଳରେ ନଖରେ ଲଗେଇଥିବା ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ସଫା ଓ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯିବ ।
  • ନଖରେ ନେଲ ପଲିସ୍‌ ଲଗେଇବା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ବୁଡ଼ାଇ ରଖିବେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଭଲ ଭାବେ ସେଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥାଏ ଓ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଶୁଖିବା ପରେ ହିଁ କୌଣସି କାମ କରିବେ ।

ନେଲ୍‌ ପଲିସ୍‌ ଲଗାଇବା ବେଳେ ଏହି ସବୁ କଥା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ nail

ପଢନ୍ତୁ ;

ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ମୁହଁରୁ ଦାଗ କିପରି ଦୂର କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ?

Related posts

ଶୀତଦିନରେ ତ୍ଵଚା ଶୁଷ୍କ ହେଇଯାଉଛି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କେବେ ନିଜଠାରୁ ଅଲଗା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହି ୭ଟି ଗୁଣ

Krishna Kumar Manoj

ସକାଳେ ମିଠା ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More