LIFESTYLE

ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା!

-ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ-

  • ଶୋଇବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ସମୟ ହେଉଛି ରାତି ୧୦ରୁ ସକାଳ ଛଅ। ଏହି ସମୟରେ ଶୋଇବା ଅଭ୍ୟାସ ଥିଲେ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହେ।
  • ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଇୟର୍‌ ଫୋନ୍‌ ବା ହେଡ୍‌ ଫୋନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁୁ ନାହିଁ। ଯଦି ବହୁତ ସମୟ ଗୀତ ଶୁଣିବାର ଅଛି କିମ୍ବା କଥା ହେବାର ଅଛି ତେବେ ଇୟର୍‌ଫୋନ୍‌ କାଢ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ପରେ ଆଉ ଗରିଷ୍ଠ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସକାଳ ଜଳଖିଆରେ ଯେତେ ଗରିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ଭଲ ହୋଇଥାଏ। ସେହିପରି ସଂଧ୍ୟା ପରେ ହାଲୁକା।
  • ସବୁବେଳେ ମନେ ରଖିବେ ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ହେଲା ବେଳେ ବାମ କାନରେ ଫୋନ୍‌ ଦେଇ କଥା ହେବେ। ଡାହାଣ କାନରେ ଫୋନ୍‌ ରଖି କଥା ହେବା ଶରୀର ପାଇଁ ଠିକ୍‌ ହୋଇନଥାଏ।
  • ପାଣି ସକାଳେ ଯେତେ ପରିମାଣରେ ପିଇବେ ରାତିରେ ସେତେ ପିଇବେ ନାହିଁ। ଯେପରି ସକାଳେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ସୁସ୍ଥକର ସେହପରି ସଂଧ୍ୟା ପରେ ଅଳ୍ପ ପାଣି ପିଇବା ସୁସ୍ଥକର ହୋଇଥାଏ।
  • ଫୋନ୍‌ ଚାର୍ଜରେ ବସାଇଥିବା ବେଳେ ଫୋନ୍‌ରେ କିଛି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଫୋନ୍‌ ଚାର୍ଜରେ ବସାଉଛନ୍ତି ତେବେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଫୋନ୍‌କୁ ଛାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ଯଦି କଫି ପଇବାର ସଉକ ରଖିଛନ୍ତି ତେବେ ଦିନକୁ ମାତ୍ର ଗୋଟାଏ ଥର ପିଅନ୍ତୁ। ଏକାଧିକ ଥର ଚା’ ପିଇବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ମାତ୍ର କଫି ଅନେକ ଥର ପିଇବା ଅସୁସ୍ଥକର ହୋଇଥାଏ।

ପଢନ୍ତୁ; ଘରେ ତିଆରି କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନଡ଼ିଆ ସିଙ୍ଗଡ଼ା! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

Related posts

ଜନ୍ମତାରିଖ ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ?

ENO Beuro

କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ କିପରି କେଶକୁ ରଙ୍ଗ କରିପାରିବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ନିୟମିତ ଖାଆନ୍ତୁ ତୁଳସୀ ପତ୍ର, ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More