VASTU

ଯଦି ଆପଣ ୨୦୧୮ ରେ ଧନୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି , ଆଉ ଅନେକ ଲୋକେ ଖୁବ ଉତ୍ସାହିତ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଆଉ ନୂତନ ବର୍ଷ କିପରି ଭଲରେ କଟିବ ସେ ନେଇ ଟାର୍ଗେଟ ସେଟ୍ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଧନୀ ହେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନବବର୍ଷରେ ଧନୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ କିଛି ଟିପ୍ସ –

ଅଟୋମେଟିକ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର -ଅନେକ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଯାଉଛି । କିମ୍ବା ସଂଚୟ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ । ଏପରିସ୍ଥଳେ ଆପଣ ପ୍ରତି ମାସରେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଆପଣ ଭଲ ସଂଚୟ କରିପାରିବେ । ଆଉ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଭଲ ଫେରସ୍ତ ମିଳୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ । ତେବେ ଚିଟଫଣ୍ଡକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ କମ୍ପାନୀରେ ନିବେଶ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପାଇବା ଲୋଭରେ ଏପରି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯଦ୍ୱାରା ପରେ ପସ୍ତେଇବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ ।

ଧନୀ ହେବାର କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ମନେରଖନ୍ତୁ ,ଧନୀ ହେବା ପାଇଁ ଆପଣ ସଂଚୟ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଅଧିକ ଆୟ କରିବା ପାଇଁ ଟାର୍ଗେଟ ରଖନ୍ତୁ । ଅନେକ ଥର ଅଧିକ ଆୟ କରିବା ଆମ ହାତରେ ନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସଂଚୟ କରିବା ଆମ ହାତରେ ଥାଏ । ନିଜର ଅଭ୍ୟାସରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣି କିଛି ସଞ୍ଚୟ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।

ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଶିଖିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ପ୍ରତିଦିନ ନିଜକୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ । ନିଜକୁ ମହଭୁତ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ନୁତନ ଜ୍ଞାନ ଆହୋରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଯଦ୍ୱାରା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅଧିକ ଆୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ ।

ସଂଚୟ କରନ୍ତୁ-ସଂଚୟ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଆୟ ଅଟେ । ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସଂଚୟକୁ ହିଁ ଧନୀ ହେବାର ଏକ ମୂଳ ମନ୍ତ୍ର କୁହନ୍ତି । ତେବେ ଖର୍ଚ୍ଚ କାଂଟ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ପଇଡ଼ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କ’ଣ ଉପକାର ମିଳିଥାଏ,ଯଦି ଜାଣିନାହାନ୍ତି ?ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କ ରେ

Related posts

ଭୁଲରେ ଏହି ୫ଟି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ହୋଇପାରେ ଅଶୁଭ

ENO Beuro

କରନ୍ତୁ ଏହି ଏକାଦଶୀ ବ୍ରତ ,ମିଳିବ ଅନେକପ୍ରକାର ସୁଫଳ

ENO Beuro

ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

Leave a Comment