LIFESTYLE

କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ କିପରି କେଶକୁ ରଙ୍ଗ କରିପାରିବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ଆଇକାଲି କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କରିବା ଏକ ଫେସନ ହେଇଗଲାଣି। ଆଜିକାଲି ସମସ୍ତେ ହେୟାର କଲର କରିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ। କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ କେଶକୁ ରଙ୍ଗ କରିପାରିବେ। ଏହା ବେଶ୍ ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସହଜରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିହେବ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

ପ୍ରଥମେ କେଶର ଲମ୍ବ ଅନୁସାରେ ୩ ରୁ ୪ଟି ଲେମ୍ବୁ ନିଅନ୍ତୁ। ଏବେ ସେହି ଲେମ୍ବୁରୁ ରସ ବାହାର କରି ଲେମ୍ବୁ ଚୋପାକୁ ୨କପ୍ ପାଣିରେ ୨୦ ମିନିଟ୍ ଫୁଟାଇବେ। ଏବେ ସେହି ପାଣିକୁ ଥଣ୍ଡା କରି ତାହାକୁ ଏକ ବୋତଲରେ ରଖି ସେଥିରେ ଲେମ୍ବୁରସ ମିଶାନ୍ତୁ। ତୁଳାରେ ଏହି ପାଣିକୁ ନେଇ କେଶର ରଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଭାଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଭଲଭାବରେ ଲଗାଇବା ପରେ ଖରାରେ ୧୦ ମିନିଟ୍ ବସିବେ। ଏବେ କେଶକୁ ଶ୍ୟାମ୍ପୁ କରି କଣ୍ଡିସିନିଂ କରିନିଅନ୍ତୁ। କୌଣସି ପାର୍ଟି କିମ୍ବା ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ କେଶ ରଙ୍ଗ କରନ୍ତୁ।

ପଢନ୍ତୁ; ମାଇଗ୍ରେନ୍‌ ସମସ୍ୟାରୁ ଉପଶମ ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

Related posts

ଗଜାବୁଟ ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ଉପକାରିତା

ENO Beuro

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଅମକୁ କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଦୂର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କିନ୍ତୁ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭୟ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment