Recipes & Food

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ କିପରି ବନେଇବେ ମାଲପୁଆ !

ଭାରତୀୟମାନେ ବହୁତ ମିଠା ପ୍ରିୟ । ଭଳିକି ଭଳି ମିଠା ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି । ଖାସକରି ରସଗୋଲା, ଗୋଲାପଜାମ, ମାଲପୁଆ, ରସମଲେଇ, ବୁନ୍ଦି, ଦାନାଦର ଛେନାପୋଡ଼ ଖାଇବାକୁ ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତେ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି । ଦୋକାନରେ ମିଳୁଥିବା ଏହି ମିଠା ବନାଇବା ଏତେ ବି କଷ୍ଟ ନୁହେଁ । ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଘରେ ବି ଏହାକୁ ବନାଇ ପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମାଲପୁଆ କିପରି ବନେଇବେ ।

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :-

ତେଲ , ଲୁଣ , ମଇଦା , ପାନ ମଧୁରୀ , ବାଦାମ , କଦଳୀ , ଚିନି , ଖାଇବା ସୋଢ଼ା , ଗୁଜରାତି ଗୁଣ୍ଡ

ପ୍ରଣାଳୀ :-

ପ୍ରଥମେ କିଛି ମଇଦାକୁ ଗୋଟିଏ ପାତ୍ରରେ ପାଣିରେ ଗୋଳାନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ପକାନ୍ତୁ ଓ ପରେ ତାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗୋଳାନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଖାଇବା ସୋଢ଼ା ପକାନ୍ତୁ । ତାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗୋଳାଇବା ପରେ କିଛି ସମୟ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ପାନ ମଧୁରୀ ଓ ବାଦାମ ପକାନ୍ତୁ । ଏହାସହ କିଛି କଦଳୀ ପକାଇ ଗୋଳାନ୍ତୁ । ପରେ  କଢେଇରେ ତେଲ ଗରମ କରନ୍ତୁ । ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ପିଠା କରିବା ଭଳି ପତଳା କରି ପକାନ୍ତୁ । ନାଲି ଅଂଶ ଆସିବ ଯାଏଁ ତାକୁ ଏପଟସେପଟ ଲେଉଟାନ୍ତୁ। ଉଭୟ ପାଖ ନାଲି ହୋଇଗଲା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେଟ୍‌ରେ କାଢ଼ି ଆଣନ୍ତୁ ।

ତାପରେ ଗୋଟିଏ ପାତ୍ରରେ ଚିନି ଶିରା କରନ୍ତୁ । ଚିନି ଶିରାରେ କିଛି ଗଜରାତି ଗୁଣ୍ଡ ପକାନ୍ତୁ । ପରେ ସେହି ଚିନି ଶିରାରେ ଛଣା ଯାଇଥିବା ମାଲପୁଆ ପକାନ୍ତୁ । ତାକୁ କିଛି ସମୟ ଶିରାରେ ବୁଡାଇ ରଖନ୍ତୁ । ତା’ରେ ତାକୁ ପ୍ଲେଟକୁ କାଢ଼ି ଆଣନ୍ତୁ । ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ମାଲପୁଆ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ କିପରି ବନେଇବେ ମାଲପୁଆ ! malpua

ପଢନ୍ତୁ ;

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଚଟପଟା ଭେଜିଟେବଲ କଟଲେଟ୍‌

Related posts

ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦ ଦହିବରା ,ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ତିଆରି ହୁଏ ପନିର ଦହିବରା

ENO Beuro

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ପାଳଙ୍ଗ ବରା

ENO Beuro

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More