Recipes & Food

ମୂଳା ଦହିବରା କିପରି ତିଆରି କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦ ଦହିବରା ।  ହେଲେ ଆପଣ କେବେ ମୂଳା  ଦହିବରା ଖାଇଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ଖାଇନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ସହଜ ଉପାୟରେ ତିଆରି କରିବା ମୂଳା  ଦହିବରା । ଏହାକୁ ଆପଣ ବହୁତ ସହଜ ଉପାଯରେ ଘରେ  ତିଆରି କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ତିଆରି କରିବେ ମୂଳା ଦହିବରା ।

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :-

ମୁଳା ୨ଟା ,ଦହି ୧ କପ ,କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ୨ଟା ,ବିରି ଡାଲି ୧ କପ ,ଅଧ ଚାମଚ ସୋରିସ ,ବୃଶୁଙ୍ଗ ପାତ୍ର ୫ -୬ ଟି ,ଶୁଖିଲା ଲାଲ ଲଙ୍କା ୨ଟି ,କିଛି କଟା ଧନିଆ ପତ୍ର ,୧ ଚିମୁଟା ହେଙ୍ଗୁ ,ଅଧଲିଟର ରିଫାଇନ ତେଲ ,ସ୍ଵାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ।

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ :-

ପ୍ରଥମେ ବିରି ଡାଲିକୁ ୩ ଘଣ୍ଟା ବତୁରେଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ବିରି ବତୁରି ଗଲେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବାଟି କରି ରଖନ୍ତୁ । ମୂଳାକୁ ଧୋଇ କରି କୋରିକି ରଖନ୍ତୁ । ବିରି ବଟାରେ ଲୁଣ, ମୂଳା ଓ କଟା ଲଙ୍କାକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

କଡେଇରେ ଅଳ୍ପ ତେଲ ଗରମ କରି ସୋରିଷ, ବୃଶୁଙ୍ଗ ପତ୍ର ,ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା ପକାଇ ଛୁଙ୍କ କରନ୍ତୁ । ଛୁଙ୍କରେ କଟା ଧନିଆ ପତ୍ର ଓ ହେଙ୍ଗୁ ପକାଇ ଗ୍ୟାସ ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଅନ୍ୟ ଏକ ପାତ୍ରରେ ବସା ଦହି ଭଲ ଭାବେ ଫେଣ୍ଟି ନିଅନ୍ତୁ । ତା’ ପରେ ଛୁଙ୍କରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଦହିରେ ଢାଳନ୍ତୁ ।

କଢେଇରେ ତେଲ ଗରମ କରି ସେଥିରେ ବଟା ହୋଇଥିବା ମୂଳା ମିଶା ବିରିରେ ବରା ଟିଆରି କରନ୍ତୁ । ବରା ସାମାନ୍ଯ ବାଦାମି ରଙ୍ଗ ହେଲେ ବରାକୁ କଢେଇରୁ ବାହାର କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଛଣା ବରାକୁ ଦହିରେ ପକାଇ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ସେଥିରେ ମିଠା ଚଟଣି ଓ ପୁଦିନା ଚଟଣି ପକାଇ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ପରଷନ୍ତୁ ।

ମୂଳା ଦହିବରା କିପରି ତିଆରି କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା moli dahibara

ପଢନ୍ତୁ ;

ବ୍ୟୟବହୁଳ ସିନେମା ‘ରାମାୟଣ’ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଏହାର ବଜେଟ୍‌ ୫୦୦ କୋଟି

Related posts

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ପାଳଙ୍ଗ ବରା

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ବନାନା ଲସି !

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏଗଲେସ ଟମାଟୋ ଅମଲେଟ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More