Recipes & Food

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ୍

ଚିକେନର ଭିତରେ ଲୋକମାନେ ସବୁ ଆଇଟମକୁ ବହୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ । ଛଣା ଓ ମସଲା ଅପେକ୍ଷା ପୋଡରେ ବେଶି ଭିଟାମିନ୍ ସହିତ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଲାଗେ । ହେଲେ ଆପଣ କେବେ ଚିକେନ ପୋଡା ଖାଇଛନ୍ତି କି ଯଦି ଖାଇ ନାହାନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ତିଆରୀ କରିବା ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ପତ୍ରପୋଡା ଚିକେନ୍ ?

ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ :-

ଚିକେନ୍ ୫୦୦ ଗ୍ରାମ୍ , ଅଦା ପେଷ୍ଟ ୨ ବଡ ଚାମଚ , ରସୁଣ ପେଷ୍ଟ – ୨ ଚାମଚ , କଟା ପିଆଜ୍ ୩ଟା , ଚିକେନ ପରିମାଣ ଦେଖି ହଳଦୀ ଓ ଲୁଣ , ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ , ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ , ଧନିଆ ଗୁଣ୍ଡ , ଅଧ କପ ସୋରିଷ ତେଲ , କଦଳି ପତ୍ର , ଶାଳ ପତ୍ର କିମ୍ବା ଖଲି ।

ପ୍ରଣାଳୀ :-

  1. ପ୍ରଥମେ ଚିକେନକୁ ଛୋଟ ଛୋଟ କାଟି ଭଲ କରି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ ଅଧାକପ ସୋରିଷ ତେଲ, ଅଦା ପେଷ୍ଟ, ରସୁଣ ପେଷ୍ଟ, କଟା ପିଆଜ, ଚିକେନ ପରିମାଣ ଦେଖି ହଳଦୀ, ଲୁଣ ,ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ, ଧନିଆ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଗୋଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହିପରି ଅବସ୍ଥାରେ ଚିକେନ ୧୫ରୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ରଖିଦିାନ୍ତୁ ।
  2. କିଛି ସମୟ ପରେ  କଦଳି ପତ୍ର ବା ଶାଳ ପତ୍ରରେ ଚିକେନକୁ ରଖି ପତ୍ରକୁ ସୁତୁଲିରେ ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ପରି କରି ୩ଟି  କଦଳି ପତ୍ର ଓ ୧ଟି ଖଲି ପତ୍ର ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ । ତା ପରେ ଏହା ଉପରେ ଅଙ୍ଗାର ନିଆଁ ଗୁଣ୍ଡ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏବେ  ଚୁଲିରେ ଏକ କଢେଇ କିମ୍ବା ମାଟି ପାତ୍ରରେ ବାଲି ରଖି ତା ଉପରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଚିକେନକୁ ରଖନ୍ତୁ ।
  3.  ବାଲି ଗରମ ହେବା ପରେ ଚିକେନ୍ ଉପରେ ଅଙ୍ଗାର ନିଆଁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଚୁଲିରେ କାଠ କମ ଦେଇ ଜଳାନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ ଯେତେବେଳେ ପାଣି ମରିଯିବ ଜାଣିବେ ଚିକେନ ସିଝି ଯାଇଥିବ।
  4. କିଛି ସମୟ ପରେ ଚିକେନକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ । ତାପରେ ଚିକେନ ଉପରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ଓ  ଲଙ୍କା ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ ଅଳ୍ପ ମାତ୍ରାରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଖାଆନ୍ତୁ ଗରମା ଗରମ ଚିକେନ ପୋଡା ଭାରି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବା ପାଲକ୍‌ ପନିର ?

Related posts

ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଠ ‘ସାଗୁ ଦାନା କ୍ଷୀରୀ’

ENO Beuro

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ENO Beuro

ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ପୁଦିନା ରାଇସ୍’

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More