Recipes & Food

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୁଏ ପୋହଳା ବେସର ?

ପୋହଳା ମାଛ ପାଟିକୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର । ଏହି ମାଛରେ ଭିଟାମିନ୍ , ମିନେରାଲ୍ସ , ପ୍ରୋଟିନ, ଫ୍ୟାଟ୍ ଏସିଡ୍ ,କମ୍ପଲେକ୍ସ ଲାଇସୀସ, କ୍ୟାଲସିୟମ୍ , ଥ୍ରିୟୋନିୟନ ପରି ବହୁ ଗୁଣ ରହିଛି।  ତେଣୁ  ସପ୍ତାହରେ ୩ ଥର ନିଶ୍ଚୟ ପୋହଳା ମାଛକୁ ଖାଦ୍ୟରେ  ଖାଆନ୍ତୁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୋହଳା ବେସର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ସଂମ୍ପର୍କରେ ।

 ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ସଂମ୍ପର୍କରେ

ପୋହଳା ମାଛ – ୬୦୦ ଗ୍ରାମ , ଟମାଟୋ – ୨ଟି ,ପିଆଜ କଟା -୨ଟି ,କଂଚା ଲଙ୍କା   – ୨ଟି , ଧନିଆପତ୍ର କଟା ,ଶୁଖିଲା ଆମ୍ବୁଲ ୨ଟି, ଧନିଆ ପାଉଡର ଛୋଟ ଚାମଚ୍ ,ସୋରିଷ ପେଷ୍ଟ ୨ଚାମଚ୍ ,ପଞ୍ଚ ଫୁଟୁଣ ୨ ଚାମଚ୍ , ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ ୨ ଚାମଚ୍ , ସୋରିଷ ତେଲ ୬ ଚାମଚ୍ , ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ଲୁଣ

ପ୍ରଥମେ ମାଛକୁ କାତି ଛଡାଇ ତାର ପିତ ବାହାର କରି ଭଲ ଭାବେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏବେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଲୁଣ ଓ ହଳଦୀ ପକାଇ ଗୋଳାଇ ରଖନ୍ତୁ । ଗ୍ୟାସ ଉପରେ ତାଓ୍ଵା ବସାଇ ତେଲ ଗରମ କରି ମାଛକୁ ଭାଜି ରଖନ୍ତୁ । ପରେ ଏକ କଡାଇରେ ତେଲ ଗରମ କରି  ଫୁଟୁଣ , କଂଚା ଲଙ୍କା ଓ କଟା ପିଆଜ ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଭାଜନ୍ତୁ । ପିଆଜ ଲାଲ ହୋଇ ଆସିଲେ କଟା ଟମାଟୋ ପକାଇ ୩ ମିନିଟ୍ ଭାଜନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ସୋରିଷ ପେଷ୍ଟ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲୁଣ , ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ ଓ ଧନିଆ ପାଉଡର ପକାଇ ମମସଲାକୁ ଭଲଭାବେ କଷନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ମସଲାରେ  ଦେଢ କପ୍ ପାଣି ଦେଇ ଫୁଟାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଆମ୍ବୁଲ ପକାଇ  ସିଝିବାକୁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ଭଜା ମାଛକୁ ପକାଇ ଢାଙ୍କୁଣି ଘୋଡାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଝୋଳ ବହଳିଆ ହୋଇ ଆସିଲେ ଧନିଆପତ୍ର ପକାଇ ଗ୍ୟାସ୍ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କର ତିଆରି ହୋଇଗଲା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ପୋହଳା ବେସର ।
ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୁଏ ପୋହଳା ବେସର ? Pohala fish curry
ପଢନ୍ତୁ ;

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେରେ ପରଦାକୁ ଆସିଲା ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଫିଲ୍ମ ‘ପ୍ୟାଡ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌’

 

Related posts

ଭାପା ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଖାଇଛନ୍ତି କି? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ!

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ କିପରି ତିଆରି କରିବେ ମାଛ ମୁଣ୍ଡ ଛେଞ୍ଚଡ଼ା ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ତରଭୁଜ ପିଜ୍ଜା

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More