LIFESTYLE

ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ

ଯେଉଁମାନେ ସିଗାରେଟ ପିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ମଧ୍ୟ ଥାଆନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ଖୋଜନ୍ତି । ଏହାସହ ବଢୁଥିବା ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ଫଟା ଓଠ ଯୋଗୁଁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଆପଣ ଏଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

କଳା ଓଠ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ କଫିର ସ୍କ୍ରବ ବହୁତ ଭଲ ଫଳ ଦେଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ କଫିକୁ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ଓଠରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଓଠକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ବେକିଂ ସୋଡାରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ତେଲ ମିଶାଇ ଓଠରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ୧୦-୧୫ ସେକେଣ୍ଡ ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ଓଠକୁ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ ।୧୦ମିନିଟ ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦେଅନ୍ତୁ । ଏହି ସ୍କ୍ରବ ଆପଣଙ୍କ ଓଠକୁ ଗୋଲାପୀ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ଦୁଇ ଚାମଚ ଚିନିରେ ଅଧା ଚାମଚ ମହୁ ଓ ଅଧା ଚାମଚ ଜାଇତୁନର ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ କିଛି ସମୟ ଓଠରେ ଲଗାଇ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଓଠ ଗାଲାପୀ ହେବା ସହ କୋମଳ ହୋଇଥାଏ ।

ଏକ ଚାମଚ ଚିନିରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ମହୁ ମିଶାଇ ଓଠରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଦୁଇ ମିନିଟ ପରେ ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଓଠକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟରେ ପରେ ଓଠରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଜେଲି ଲଗାନ୍ତୁ ।ଏକ ଚାମଚ ଚିନିରେ କିଛି ବୁନ୍ଧା ଜାଇତୁନ ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଲଗାଇଲେ ଫଟା ଓଠ ଠିକ ହୋଇଯାଏ ।

ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ black lips

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫେସବୁକରେ ‘ପ୍ରେମିକା’ ପୁରୁଷ ବୋଲି ଜାଣିବାପରେ ହତ୍ୟା କଲା ପ୍ରେମିକ

Related posts

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଏହି ସବୁ ଗୁଣ ଥିବା ଝିଅଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ବି ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

Krishna Kumar Manoj

ଜାମୁକୋଳିରେ ଭରିରହିଛି ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ?

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More