• Home
  • LIFESTYLE
  • ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ
LIFESTYLE

ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ

ଯେଉଁମାନେ ସିଗାରେଟ ପିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ମଧ୍ୟ ଥାଆନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ଖୋଜନ୍ତି । ଏହାସହ ବଢୁଥିବା ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ଫଟା ଓଠ ଯୋଗୁଁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଆପଣ ଏଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

କଳା ଓଠ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ କଫିର ସ୍କ୍ରବ ବହୁତ ଭଲ ଫଳ ଦେଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ କଫିକୁ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ଓଠରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଓଠକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ବେକିଂ ସୋଡାରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ତେଲ ମିଶାଇ ଓଠରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ୧୦-୧୫ ସେକେଣ୍ଡ ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ଓଠକୁ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ ।୧୦ମିନିଟ ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦେଅନ୍ତୁ । ଏହି ସ୍କ୍ରବ ଆପଣଙ୍କ ଓଠକୁ ଗୋଲାପୀ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ଦୁଇ ଚାମଚ ଚିନିରେ ଅଧା ଚାମଚ ମହୁ ଓ ଅଧା ଚାମଚ ଜାଇତୁନର ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ କିଛି ସମୟ ଓଠରେ ଲଗାଇ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଓଠ ଗାଲାପୀ ହେବା ସହ କୋମଳ ହୋଇଥାଏ ।

ଏକ ଚାମଚ ଚିନିରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ମହୁ ମିଶାଇ ଓଠରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଦୁଇ ମିନିଟ ପରେ ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଓଠକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟରେ ପରେ ଓଠରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଜେଲି ଲଗାନ୍ତୁ ।ଏକ ଚାମଚ ଚିନିରେ କିଛି ବୁନ୍ଧା ଜାଇତୁନ ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଲଗାଇଲେ ଫଟା ଓଠ ଠିକ ହୋଇଯାଏ ।

ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ black lips

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫେସବୁକରେ ‘ପ୍ରେମିକା’ ପୁରୁଷ ବୋଲି ଜାଣିବାପରେ ହତ୍ୟା କଲା ପ୍ରେମିକ

Related posts

କାହିଁକି କମ୍ ବୟସର ଯୁବକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ମହିଳାମାନେ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ରେ ରହିଛି ଭରପୁର ଭିଟାମିନ୍‌ ? ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗର୍ଭବତୀ ସମୟରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କଣ କଣ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ?

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More