LIFESTYLE

ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଅଧିକ ଖରା ଯୋଗୁ ଗରମ ଦିନେ ଆଖିରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ହୋଇଥାଏ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଅନ୍ୟ କାହା ଆଖିରେ ହୋଇଥିବା ଦେଖିଛେ ଅଥବା ନିଜେ ଅନୁଭବ କରିଛେ । ଏହା ଯେତିକି ଯନ୍ତ୍ରଣଦାୟକ ସେତିକି ବିରକ୍ତିକର ମଧ୍ୟ । ଏହି ରୋଗ ହେବ ଦ୍ଵାରା ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆମେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଇଥାଉ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଲୁଅ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାର କିଛି ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର-

  • ଅରଖ ଗଛ କ୍ଷୀରକୁ ପାଦର ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗେଇଲେ ଆଲୁଅ ଭଲ ହୋଇଯାଏ । ମାତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ, ଯଦି ଡାହାଣପଟ ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ବାମପଟ ପାଦ ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ବାମପଟ ଆଖିରେ ହୋଇଥିଲେ ଡାହାଣପଟ ପାଦ ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗାନ୍ତୁ।
  • ଗ୍ରୀନ୍‌ ଟି ବ୍ୟାଗକୁ ଏକ କପ୍‌ ଗରମ ପାଣିରେ ବୁଡାଇ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ଭଲଭାବେ ଭିଜିଗଲା ପରେ ସେହି ପାଣିକୁ ନେଇ ଆଖି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏପରି କଲେ ଆଲୁଅ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।
  • ଆଲୋଭେରା ଜେଲ୍‌ ବା ଘିକୁଆଁରି ରସ ବାହାର କରି ଆଲୁଅ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆରାମ ଲାଗିବ। ଏହା ବ୍ୟାକ୍ଟେିରିଆ ମାରିବା ସହ ଇନଫେକ୍ସନ୍‌ ହେବାକୁ ଦେଇ ନ ଥାଏ।
  • ଦୁଇ କପ ପାଣିରେ ଏକଚାମଚ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବେ ଫୁଟାଇ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ଥଣ୍ଡା ହୋଇଯିବା ପରେ ଆଲୁଅ ଉଠିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇଲେ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ।

ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ eyelid

ପଢନ୍ତୁ; ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ସଜନା ଶାଗ!ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ଶରୀରରେ ଓଜନ ବଢାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

ଧନିଆ ପତ୍ରରେ ଅଛି ଔଷଧିୟ ଗୁଣ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ପାଦ ଜଳାପୋଡ଼ା ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ କାମ କରିଥାଏ ମିଶ୍ରି ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More