Featured

କେମିତି ଆପଣ କୁହୁଡିରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ କଲାବେଳେ ସାବଧାନ ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ , ଏହା ନିହାତି ଜାଣିବା ଦରକାର

କୁହୁଡି ପାଗରେ ରୋଡ୍ ଆକ୍ସିଡେଂଟର ସମସ୍ୟା ଖୁବ୍ ରହିଥାଏ।  ଆପଣଙ୍କ ର ନିହାନ୍ତି ଜାଣିବା ଦରକାର କୁହୁଡି ରେ କେମିତି ଡ୍ରାଇଭିଂ କଲେ ଆପଣ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ର ସମୁଖୀନ ରେ ପଡିବେ ନାହି ।

ଘନ କୁହୁଡିରେ ସବୁଠୁ ଭଲ ତରିକା ହେଲା , ସଡକର ବାମ କଡରେ ଚାଲନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଗାଡି ଏକ ଦିଗରେ ଏପଟ ସେପଟ ନହୋଇ ଚାଲିବ । କିଛି ବଡ ସଡକରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଲାଇନ୍ ବି ଥାଏ । ସଡକ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିଥିଲା ଏହି ହଳଦିଆ ଲାଇନକୁ ଅନୁସରଣ କରି ଯାଇପାରିବେ । ସଡକର ମଝିରେ ଚାଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

କିଛି ଲୋକ କୁହୁଡିରେ ହେଡଲାଇଟ୍ ବନ୍ଦ କରି କେବଳ ଫଗ୍ ଲାଇଟ୍ ଜଳାଇଦେଇଥାନ୍ତି । ଏହା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଦୂରରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକକୁ ଫଗ୍ ଲାଇଟ୍ ଦେଖାଯାଇନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଲୋ ବିମ୍ ରେ ଜଳୁଥିବା ହେଡଲାଇଟକୁ ଅନ୍ୟ ଡ୍ରାଇଭର ସହଜରେ ଦେଖିପାରେ ।

କୁହୁଡି ପାଗରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ସୁଯୋଗ ଅଧିକ ଥାଏ । ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଖରାପ ଭିଜିବିଲିଟିରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ନିଜକୁ ଓ ଅନ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଗାଡିକୁ ଧିରେ ଚଳାନ୍ତୁ । ସ୍ପିଡୋମିଟର ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ ସଦାବେଳେ।

ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଜରୁରି ଜିନିଷ ହେଲା ଯଦି ରାସ୍ତାରେ ଗାଡି ରୋକିବାକୁ ପଡେ ବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ତ ଏହାକୁ ସଡକର ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ହଟାଇଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ ଏଇଥି ପାଇଁ ଯେ ଆପଣ ପାର୍କିଂ ଲାଇଟ୍ ଅନ୍ କରିଥିଲେ ବି କେହି ଆପଣଙ୍କର ଗାଡିକୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ ।

କେମିତି ଆପଣ କୁହୁଡିରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ କଲାବେଳେ ସାବଧାନ ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ , ଏହା ନିହାତି ଜାଣିବା ଦରକାର fog

Related posts

ଏଣିକି ଆପଣ ହ୍ୱାଟସଆପରେ ବି ଟଙ୍କା ପଠାଇପାରିବେ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ?

Krishna Kumar Manoj

ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ଵାରା, ଦୁଇ ଦିନରେ ତୋଫା ତ୍ଵଚା କେମିତି ପାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ନୂଆ ଅଫର : ଭୀମ ଆପରେ ୧ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ କରି ପାଆନ୍ତୁ ୫୧ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More