LIFESTYLE

ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ସରଳ ଓ ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର

 ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ହୋଇଥାଏ । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଅନ୍ୟ କାହା ଆଖିରେ ହୋଇଥିବା ଦେଖିଛେ ଅଥବା ନିଜେ ଅନୁଭବ କରିଛେ । ଏହା ଯେତିକି ଯନ୍ତ୍ରଣଦାୟକ ସେତିକି ବିରକ୍ତିକର ମଧ୍ୟ । ଏହି ରୋଗ ହେବ ଦ୍ଵାରା ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆମେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଇଥାଉ । ଡାକ୍ତରୀ ଦୁନିଆରେ ଏଥି ପାଇଁ ଅନେକ ଔଷଧ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ସମସ୍ୟାର କିଛି ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର :-

  • ସକାଳୁ ଉଠିଲା ପରେ ବାସି ଛେପକୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଟିପ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଲୁଅ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗେଇଲେ ଅତିଶୀଘ୍ର ଉପସମ ମିଳେ
  • ସକାଳୁ ଉଠି ବାସି ପରିସ୍ରାକୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଟିପରେ ଆଣି କଜ୍ଜଳ ଲଗାଇଲା ପରି ପ୍ରଭାବିତ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ , ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଲାଭ ମିଳିବ
  • ଅରଖ ଗଛ କ୍ଷୀରକୁ ପାଦର ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗେଇଲେ ଆଲୁଅ ଭଲ ହୋଇଯାଏ । ମାତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ, ଯଦି ଡାହାଣପଟ ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ବାମପଟ ପାଦ ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଓ ବାମପଟ ଆଖିରେ ହୋଇଥିଲେ ଡାହାଣପଟ ପାଦ ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ସରଳ ଓ ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର  ଆଖିରେ ଆଲୁଅ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ସରଳ ଓ ପ୍ରକୃତିକ ଉପଚାର

ପଢନ୍ତୁ, ଆଜିଠାରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ତାପମାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାସହ ଥଣ୍ଡା ବଢିବ – ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର

Related posts

ନିୟମିତ ଭାବେ ମିଶ୍ରି ପାଣି ପିଇଲେ ବଢିଥାଏ ତ୍ୱଚାରେ ଉଜ୍ଜଳତା! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବା ଭଲ ନୁହଁ କାହିଁକି

ENO Beuro

ଖରାଦିନେ କେଉଁ ସବୁ ପରିବାଠୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ? 

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More