ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ସମସ୍ତେ ନିଜର ଫେସ୍ କୁ ଗ୍ଲୋ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ସଠିକ ଯତ୍ନ ନେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ କି ? ତେବେ ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା  ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ କ ‘ ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ?

ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ ଟିପ୍ସ :-

  • ମହୁ ଏବଂ ଗୋଲାପ ଜଳ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ,ଏହାର ଅଧଘଣ୍ଟା ପରେ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ଦୁଇ ଚାମଚ ବାଦାମର ପେଷ୍ଟ, ଅଳ୍ପ ପରିମାଣରେ ହଳଦୀ ପାଉଡର,ଏକ ଚାମଚ ଅମୃତଭଣ୍ଡାର ରସକୁ ଭଲଭାବେ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହା ଶୁଖିଗଲା ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ଏକ ଚାମଚ ମହୁରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ମସାଜ୍‌ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚା ନମନୀୟ ରହିଥାଏ ।
  • କମଳା ଚୋପାକୁ ଖରାରେ ଶୁଖାଇ ତା’ର ପାଉଡର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହି ପାଉଡରରେ ଏକ ଚାମଚ କ୍ଷୀର, ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର ହଳଦୀଗୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ମୁହଁରେ ଲଗାଇଲେ ତ୍ୱଚା ସଫା ଦେଖାଯାଇଥାଏ ।
  • ଲେମ୍ବୁ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ବ୍ଲିଚ୍‌ ପରି କାମ କରେ। ତ୍ୱଚାରେ ଥିବା ଡାର୍କ ଭାଗକୁ ତାଜା ଲେମ୍ବୁ କାଟି ଧୀରେ ଧୀରେ ରଗଡନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାର ରଙ୍ଗ ହାଲ୍‌କା ହେବାକୁ ଲାଗେ ।
  • ତରଭୁଜକୁ କାଟି ତା’ର ରସ ବାହାର କରି ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ମୁହଁରେ ୧୫ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ। ପୁଣି ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଭଲଭାବେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ପୁଣି ଥଣ୍ଡାପାଣି ଅଳ୍ପ ମୁହଁରେ କିଛି ଛିଟା ମାରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସକାଳୁ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଫାଇଦା ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ମହୁ ଏବଂ ଗୋଲାପ ଜଳ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ,ଏହାର ଅଧଘଣ୍ଟା ପରେ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ - 91%

91%

କମଳା ଚୋପାକୁ ଖରାରେ ଶୁଖାଇ ତା’ର ପାଉଡର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ - 90%

90%
90.5%

Excellent!

ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ସମସ୍ତେ ନିଜର ଫେସ୍ କୁ ଗ୍ଲୋ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ସଠିକ ଯତ୍ନ ନେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ କି ? ତେବେ ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା  ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ କ ' ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ?

No Votes Yet

You're not rated yet