• Home
  • Recipes & Food
  • ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଆଇସକ୍ରିମ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ !
Recipes & Food

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଆଇସକ୍ରିମ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ !

ଛୋଟରୁ ବଡ ଆଇସକ୍ରିମ ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଭଲପଆନ୍ତି । ଘରେ,ବାହାରେ କିମ୍ବା କୌଣସି ପାର୍ଟିରେ ଆଇସକ୍ରିମର ଚାହିଦା ଖୁବ ଅଧକ । ତେବେ ଆଇସକ୍ରିମ ପାର୍ଲର ତ ସମସ୍ତେ ଯାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଆଇସକ୍ରିମ ଆପଣ ନିଜେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଆଇସକ୍ରିମ।

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :-

୪୦୦ମିଲି କଣ୍ଡେନ୍ସଡ ମିଲ୍କ,୫୦୦ଗ୍ରାମ ହ୍ୱିପିଙ୍ଗ କ୍ରିମ,୧ଚାମଚ ଭାନିଲା ଏସେନ୍ସ,୧୨ ପିସ ଓରିଓ କୁକିଜ ।

ପ୍ରସ୍ତୁତି :-

ଏହି ଡେଲିସିୟସ ଆଇସକ୍ରିମ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଏକ ବାଉଲକୁ ୧୫ରୁ ୨୦ ମିନିଟ ପାଇଁ ଫ୍ରିଜରରେ ରଖନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଥଣ୍ଡା ହୋଇଥିବା କ୍ରିମକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ବାଉଲରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏକ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ହ୍ୱିସ୍କର କିମ୍ବା ବିଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହି କ୍ରିମକୁ ବିଟ କରନ୍ତୁ,ଏବଂ ଏହାକୁ ବହଳିଆ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଏହାପରେ କଣ୍ଡେନ୍ସଡ ମିଲ୍କ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାନିଲା ଏସେନ୍ସ ମଧ୍ୟ । ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ପକାଇ ସାରିବା ପରେ ତାହାକୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ବିଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ବିଟ କରନ୍ତୁ । ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ଯେପରି କଣ୍ଡେନ୍ସଡ ମିଲ୍କ ଏବଂ ହ୍ୱିପିଙ୍ଗ କ୍ରିମ ଭଲଭାବରେ ମିଶିଥିବ । ତାହାପରେ ଓରିଓ ବିସ୍କୁଟକୁ ଗୁଣ୍ଡ କରି ପକାନ୍ତୁ ।

ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି କୁକି ଏବଂ କ୍ରିମ ମିକ୍ସଚରକୁ ଏକ ବଡ଼ ପାତ୍ରରେ ଢାଲି ଖେଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଘୋଡ଼ାଇ ଫିଜରରେ ୬ରୁ ୮ ଘଂଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଲଂଚ କିମ୍ବା ଡିନର ପରେ ସର୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଆଇସକ୍ରିମ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ! ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଆଇସକ୍ରିମ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ! icecream

ପଢନ୍ତୁ ;

ଲଚ୍ଛା ପରଟାର ସ୍ଵାଦ ନିଆରା! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବା ଲଚ୍ଛା ପରଟା

Related posts

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ବସାଦହି ମଟନ୍‌

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଥାଇ କାଜୁ ଚିକେନ ?ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଣାଳୀ !

Krishna Kumar Manoj

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ‘ଚକୋଲେଟ୍‌ ଆଇସକ୍ରିମ୍‌’

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More