ଗରମଦିନେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ ଲସି !

ଗରମଦିନେ ସମସ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ଜୁସ ପିଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଗରମ ଦିନରେ ଆପଣ ଦହି ଲସି ପ୍ରାୟତଃ ପିଉଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଆମ୍ବ ଋତୁରେ ଆମ୍ବ ଲସି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଥରେ ଟ୍ରାଏ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହେବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର ମଧ୍ୟ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ।

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :-

ପାଚିଲା ଆମ୍ବ- ୪ କପ , ଦହି- ୨ କପ , ଚିନି- ୩ ଚାମଚ , ଗୁଜୁରାତି ପାଉଡର- ଅଧା ଚାମଚ , ଡ୍ରାଏ ଫ୍ରୁଟସ(କଟା ଯାଇଥିବା) , ପୋଦିନା ପତ୍ର- ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ।

ପ୍ରଣାଳୀ :-

ପ୍ରଥମେ ବ୍ଲେଣ୍ଡରରେ ଆମ୍ବ, ଦହି, ଚିନି, ଗୁଜୁରାତି ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଭଲଭାବେ ବ୍ଲେଣ୍ଡ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ବ୍ଲେଣ୍ଡ କରି ସାରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଗ୍ଲାସରେ ଢାଳି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କର ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ ଲସି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଡ୍ରାଏ ଫ୍ରୁଟସ ଏବଂ ପୋଦିନା ପତ୍ର ସହିତ ଗାର୍ନିଶ କରି ସର୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଘରେ କିପରି ରାନ୍ଧିବେ ‘ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ବିରିୟାନୀ’ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ?

ପ୍ରଥମେ ବ୍ଲେଣ୍ଡରରେ ଆମ୍ବ, ଦହି, ଚିନି, ଗୁଜୁରାତି ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଭଲଭାବେ ବ୍ଲେଣ୍ଡ କରି ଦିଅନ୍ତୁ - 91%

91%

ବ୍ଲେଣ୍ଡ କରି ସାରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଗ୍ଲାସରେ ଢାଳି ଦିଅନ୍ତୁ - 90%

90%
90.5%

Excellent!

ଗରମଦିନେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ ଲସି !

ଗରମଦିନେ ସମସ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ଜୁସ ପିଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଗରମ ଦିନରେ ଆପଣ ଦହି ଲସି ପ୍ରାୟତଃ ପିଉଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଆମ୍ବ ଋତୁରେ ଆମ୍ବ ଲସି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଥରେ ଟ୍ରାଏ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହେବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର ମଧ୍ୟ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ।

No Votes Yet

You're not rated yet