LIFESTYLE

ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଦାଗ ପଡିଛି କି ?ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ

ପେଟରେ ଦାଗ କିପରି ଜୀବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ମା’ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ । ଯେତେବେଳେ ଏହି ମହିଳା ଗର୍ଭବତୀ ହୁଅନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପେଟ ଖୁବ ବଢିିଯାଇଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ପେଟରେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ବା ଦାଗ ପଡିଯାଏ । ପେଟର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରି ଦିଏ । ଏଥିପାଇଁ ମହିଳାମାନ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପେଟର ଦାଗ କିପରି ଦୂର କରିବେ ।

ସ୍କିନର ଦାଗ ଧଳା ଚିହ୍ନକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଘିକୁଆଁରୀ ଜେଲ ବହୁତ ଉପକାରୀ । ଘିକୁଆଁରୀ ଜେଲରେ ଭିଟାମିନ-ଇ ତେଲକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିକ୍ସ କରି ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଧୀରେ ଧୀରେ ଚାଲି ଯାଏ ।

ଅଣ୍ଡାରେ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରୋଟିନ ରହିଛି । ଏହା ଶରୀରର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଦାଗକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ପ୍ରତିଦିନ ଷ୍ଟ୍ରେସ ମାର୍କ୍ସ ଉପରେ ୧୦-୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଣ୍ଡାର ଧଳା ଅଂଶ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା ଉପରେ ଅଲିଭ ଅଏଲ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା କିଛିି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାକ୍ସ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ଲେମ୍ବୁ ରସ ଦାଗ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ । ଚାହିଁଲେ ଲେମ୍ବୁ ସହିତ କାକୁଡି ରସ ମିଶାଇ ମଧ୍ୟ ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଉପରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ । ନିୟମିତ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଦାଗ ଦୂର ହୋଇଯିବ । ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଦୂର କରିବା ଲାଗି ଶରୀରକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ ରଖିବା ଜରୁରୀ । ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ। ଆଳୁ ରସ ତ୍ୱଚାକୁ ଦାଗ ହଟାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଉପରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଲଗାଇବା ଫଳରେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ।ପ୍ରତି ଦିନ ଏହି ପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଷ୍ଟ୍ରେଚ ମାର୍କ୍ସ ଚାଲି ଯାଏ ।

ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଦାଗ ପଡିଛି କି ?ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ stretch mark

ପଢନ୍ତୁ ;

କ୍ୟାନସର ଓ ଟ୍ୟୁମର ରୋଗରୁ ପାଇପାରିବେ ମୁକ୍ତି ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ବଂଚାଇବେ ଜୀବନ

Related posts

ପୋଡା ତେଲରେ ରୋଷେଇ କରୁଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ସାବଧାନ,କର୍କଟ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି

Krishna Kumar Manoj

ନିଜର ଶ୍ୟାମଳ ରଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶ୍ୟାମଳ ରଙ୍ଗକୁ ଦୂର କରିବାର ଘରୋଇ ଉପଚାର

Krishna Kumar Manoj

ଡେଙ୍ଗୁ ଓ ମ୍ୟାଲେରିଆ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ପତ୍ରର ଜୁସ୍! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More