LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରୁ କିପରି ଦୂରକରିବେ କଳା ଦାଗ !

ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ଅଣ୍ଡରଆର୍ମର କଳା ଦାଗକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଥାନ୍ତି। ସ୍ଲିଭ୍‌ ଲେସ୍‌ ପୋଷାକ ପାଇଁ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମର କାଳଦାଗ ଦୂରେଇବା ନିହାତି ଦରକାର।ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ ନ ହୋଇ ଯଦି କେତୋଟି ଘରୋଇ ଉପାୟ ଆପଣେଇପାରିବେ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରୁ କଳାଦାଗ ଦୂର କରିପାରିବେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • କମଳା ଚୋପାକୁ ଖରାରେ ଶୁଖାଇ ପାଉଡର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଏଥିରେ କେଇ ବୁନ୍ଦା ଗୋଲାପଜଳ ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରେ ଲଗାଇ ୧୦ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ଏକ ଚାମଚ ବେସନ, ଦହି, ହଳଦୀ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁରସର ମିଶ୍ରଣକୁ ନେଇ ପେଷ୍ଟ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ୧୦ ରୁ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରେ ଲଗାଇ ପରେ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ। ଦେଖିବେ କଳା ପଡିଥିବା ଦାଗ ଧୀରେ ଧୀରେ ସଫା ହୋଇଯିବ।
  • ୨ ଚାମଚ ମହୁ ଏବଂ ୨ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁରସର ମିଶ୍ରଣକୁ କଳା ପଡିଥିବା ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଏହାକୁ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। କିଛିଦିନ ଏପରି କରନ୍ତୁ ଦେଖିବେ କଳାଦାଗ ଦୂର ହୋଇଯିବ।
  • ୨ ଚାମଚ ବେକିଂ ସୋଡ଼ାରେ ୨ ଚାମଚ ପାଣି ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ବନାନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରେ ଲଗାଇ ୧୦ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ଦୁଇ ଚାମଚ ଏଲୋଭେରା ଜେଲ୍‌ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରେ ଲଗାଇ ୧୦ ରୁ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମସାଜ କରନ୍ତୁ। ଶୁଖିଯିବା ପରେ ଏହାକୁ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ। କିଛିଦିନ ଏପରି କଲେ କଳାଦାଗ ଦୂରହୋଇଯିବ।
  • ୨ ଚାମଚ ଚନ୍ଦନ ପାଉଡର, ୨ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳ ଏବଂ ଗ୍ଲିସେରିନ୍‌ର ମିଶ୍ରଣକୁ କଳା ପଡ଼ିଥିବା ଅଣ୍ଡରଆର୍ମସରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ୧୦ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ଅଣ୍ଡରଆର୍ମରୁ କିପରି ଦୂରକରିବେ କଳା ଦାଗ ! underarms

ପଢନ୍ତୁ;

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଘରେ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ କେଉଁ ଦିଗପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ?

Related posts

ତରଭୁଜ ଖାଇ ଚୋପା ଫୋପାଡି ଦେଉଛନ୍ତି କି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଚୋପାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ରେ ରହିଛି ଭରପୁର ଭିଟାମିନ୍‌ ? ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ପାତ୍ରରେ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଆୟୁ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ?

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More