ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ମୁହ୍ନରୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଟିପ୍ସ

ଖରାରେ ଦିନରେ ବୁଲାବୁଲି କଲେ ଦେହ ଏବଂ ମୁହ୍ନରେ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପଡିଥାଏ। ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥାଆନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାସାଯନିକ କ୍ରିମ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କିପରି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରିବେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା-

  • ଏକ କପରେ କମଳା ରସ ଓ ଦହି ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ତ୍ଵଚାରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ଵଚାକୁ ଧୋଇନେବେ।
  • ମସୁର ଡାଲିକୁ ରାତିରୁ ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ। ସକାଳୁ ଏହାକୁ ପେଷ୍ଟ କରି ସେଥିରେ ଘି-କୁଆଁରୀ ରସ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ଟ୍ୟାନ୍ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପରେ ଧୋଇବେ। ଶୀଘ୍ର ଉପକାର ମିଳେ।
  • ୧କପରେ ଲାଉ ରସ, ଗୋଲାପ ଜଳ ଓ ଲେମ୍ବୁରସ ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତୁଳାରେ ଲଗାଇବେ। ଶୁଖିଲା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ତ୍ବଚାକୁ ଧୋଇନିଅନ୍ତୁ।
  • ୨ ବଡ଼ ଚାମଚ ବେସନ, ୧ ବଡ଼ ଚାମଚ ଆଳୁ ରସ, ୧ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସକୁ ପ୍ୟାକ୍ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ତ୍ବଚାରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ବଚାକୁ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇନେବେ।
  • ୩ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳରେ ୧ ଚାମଚ କଞ୍ଚା ଖିିର ଓ ଚିମୁଟାଏ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ସ୍ନାନ ପୂର୍ବରୁ ଲଗାଇବେ। ୨୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ସ୍ନାନ କରିବେ।

ପଢନ୍ତୁ; ମା’ ହେବେ ବେବୋ  

ଏକ କପରେ କମଳା ରସ ଓ ଦହି ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ତ୍ଵଚାରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। - 4.4

88%

ମସୁର ଡାଲିକୁ ରାତିରୁ ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ। - 4.4

87%
4.4/5

Very Good!

ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ମୁହ୍ନରୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଟିପ୍ସ

ଖରାରେ ଦିନରେ ବୁଲାବୁଲି କଲେ ଦେହ ଏବଂ ମୁହ୍ନରେ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପଡିଥାଏ। ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥାଆନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାସାଯନିକ କ୍ରିମ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କିପରି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରିବେ।

No Votes Yet

You're not rated yet