LIFESTYLE

ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ମୁହ୍ନରୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଟିପ୍ସ

ଖରାରେ ଦିନରେ ବୁଲାବୁଲି କଲେ ଦେହ ଏବଂ ମୁହ୍ନରେ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପଡିଥାଏ। ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥାଆନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାସାଯନିକ କ୍ରିମ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କିପରି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରିବେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା-

  • ଏକ କପରେ କମଳା ରସ ଓ ଦହି ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ତ୍ଵଚାରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ଵଚାକୁ ଧୋଇନେବେ।
  • ମସୁର ଡାଲିକୁ ରାତିରୁ ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ। ସକାଳୁ ଏହାକୁ ପେଷ୍ଟ କରି ସେଥିରେ ଘି-କୁଆଁରୀ ରସ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ଟ୍ୟାନ୍ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପରେ ଧୋଇବେ। ଶୀଘ୍ର ଉପକାର ମିଳେ।
  • ୧କପରେ ଲାଉ ରସ, ଗୋଲାପ ଜଳ ଓ ଲେମ୍ବୁରସ ସମାନ ପରିମାଣରେ ନେଇ ତାହାକୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତୁଳାରେ ଲଗାଇବେ। ଶୁଖିଲା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ତ୍ବଚାକୁ ଧୋଇନିଅନ୍ତୁ।
  • ୨ ବଡ଼ ଚାମଚ ବେସନ, ୧ ବଡ଼ ଚାମଚ ଆଳୁ ରସ, ୧ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସକୁ ପ୍ୟାକ୍ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ତ୍ବଚାରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ୩୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ତ୍ବଚାକୁ ନଖ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇନେବେ।
  • ୩ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳରେ ୧ ଚାମଚ କଞ୍ଚା ଖିିର ଓ ଚିମୁଟାଏ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ତ୍ବଚାରେ ସ୍ନାନ ପୂର୍ବରୁ ଲଗାଇବେ। ୨୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ସ୍ନାନ କରିବେ।

ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ମୁହ୍ନରୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଟିପ୍ସ suntan

ପଢନ୍ତୁ; ମା’ ହେବେ ବେବୋ  

Related posts

ପିଆଜ ଚା ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗରୁ ଉପଶମ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଆଣ୍ଠୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାର କାରଣ ଓ ସଠିକ ଖାଦ୍ୟ ଓ ସଠିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ

ENO Beuro

କିଭଳି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? କାହିଁକି ନାଁ ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ଗଭୀରତା ଜଣାପଡିଥାଏ;ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More