ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଦୂରକରିଥାଏ ଏହି “ତେଲ” ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ?

ନିଜ ମୁହଁରେ ଚମକ ଆଣିବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁଥାନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ଆଖିତଳ କଳା ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥାନ୍ତି। ଚିନ୍ତା ଏବଂ ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଠିକ ଭାବରେ ନିଦ ପୂରା ହୋଇ ନଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆଖି ତଳେ କଳା ଦାଗ ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆଇ କ୍ରିମ ଏବଂ ଜେଲ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଫାଇଦା ମିଳି ନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏଭଳି ଏକ ତେଲ ରହିଛି ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା କଳା ଦାଗ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା-

  • ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆଖିକୁ ଧୋଇବା ଉଚିତ । ଯଦି ଧୋଇବା ସମୟରେ ଜଳାପୋଡ଼ା ଅନୁଭବ ହେଉଥାଏ ତେବେ ବରଫରେ ୧ ମିନିଟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଆଙ୍ଗୁଠି ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଖିର ପାଶ୍ୱର୍କୁ ସକୁର୍ଲାର ଗତିରେ ୨ରୁ ୩ ମିନିଟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଧୀରେ ଧୀରେ ଘଷନ୍ତୁ।
  • ଆଖିର କଳା ଦାଗ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ବାଦାମର ତେଲକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଆଖି ତଳେ ମାଲିସ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆଖି ତଳେ ହେଉଥିବା କଳା ଦାଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କେତେକ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ।
  • ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଯେପରି ବାଦାମ ତେଲ ଆଖି ଚାରି ପାଖରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ମୋବାଇଲ ଓ ଲ୍ୟାପଟପ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବେ।
  • ଏହି ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚୁଟକୀରେ ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଭଲ ହୋଇଯିବ।

ପଢନ୍ତୁ;

ବାହାଘର ସମୟରେ କେମିତି ମେକ୍‌ଅପ୍‌ ନେଲେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆଖିକୁ ଧୋଇବା ଉଚିତ । - 4.1

82%

ଏହି ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚୁଟକୀରେ ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଭଲ ହୋଇଯିବ। - 3.8

76%
4/5

Very Good!

ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଦୂରକରିଥାଏ ଏହି "ତେଲ" ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ?

ନିଜ ମୁହଁରେ ଚମକ ଆଣିବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁଥାନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ଆଖିତଳ କଳା ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥାନ୍ତି। ଚିନ୍ତା ଏବଂ ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଠିକ ଭାବରେ ନିଦ ପୂରା ହୋଇ ନଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆଖି ତଳେ କଳା ଦାଗ ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆଇ କ୍ରିମ ଏବଂ ଜେଲ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଫାଇଦା ମିଳି ନଥାଏ ।

No Votes Yet

You're not rated yet