• Home
  • LIFESTYLE
  • କ’ଣ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ସୁ-ନିଦ୍ରା ହେବ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ
LIFESTYLE

କ’ଣ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ସୁ-ନିଦ୍ରା ହେବ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ଦିନମାନ ଥକା ହୋଇ ରାତିରେ ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ନିଦ୍ରାହୀନତା ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଦେଖାଗଲାଣି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ନିଦ୍ରା ନହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ଭାବେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିବେ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ନିଦ୍ରା ହେବ-

  • ଏକ ତମ୍ବା ପାତ୍ରରେ ପାଣି ରଖି ସେହି ପାଣିକୁ ପିଅନ୍ତୁ। ତମ୍ବା ପାତ୍ରରେ ରଖି ପାଣି ପିଇଲେ ନାନା ପେଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ପେଟ ସମସ୍ୟା ବି ନିଦ ନହେବାର ଆଉ ଏକ କାରଣ ହୋଇଥାଏ।
  • ଶୋଇବା ବିଛଣା ନିକଟରେ ଜୋତା କିମ୍ବା ଡଷ୍ଟ୍‍ବିନ୍‌ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଅଜାଣତରେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଅନ୍ୟମନସ୍କ କରାଏ। ଫଳରେ ଭଲ ନିଦ ହୁଏ ନାହିଁ।
  • ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣକୁ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରକୁ ଗୋଡ଼ କରି ଶୋଇବାକୁ। ଏମିତି ଶୋଇଲେ ନିଶ୍ଚୟ ସୁନିଦ୍ରା ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି।
  • ଶୋଇବାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ। ଧ୍ୟାନ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଶାନ୍ତ କରେ। ମସ୍ତିଷ୍କ ଶାନ୍ତ ରହିଲେ ସୁନିଦ୍ରା ଆସିବାକୁ ଆଉ ବିଳମ୍ବ ହୋଇନଥାଏ।

କ’ଣ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ସୁ-ନିଦ୍ରା ହେବ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କ’ଣ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ସୁ-ନିଦ୍ରା ହେବ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ sleep 1

ପଢନ୍ତୁ; କଞ୍ଚା ଆମ୍ବ ଖାଇବାଦ୍ଵାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା!

Related posts

ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ବାତ ରୋଗରେ କଷ୍ଟ ପାଉଛନ୍ତି କି? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିରୋଗ ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

Krishna Kumar Manoj

ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଏହି ୬ଟି କଥା ଉପରେ ନିଶ୍ଚୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉପବାସ ସମୟରେ କଣ ଖାଇଲେ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୀବେ ନାହିଁ?

Krishna Kumar Manoj

3 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More