LIFESTYLE

ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ପରେ ମଣିଷ କ’ଣ କରିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକ କିପରି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

ପରିସ୍ଥିତି ଅସହଜ ହେଲେ କିମ୍ବା କୌଣସି କାମରେ ବିରକ୍ତି ଆସିଲେ ହିଁ ମନୁଷ୍ୟର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଥାଏ । ବେଳେ ବେଳେ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ମଣିଷ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତେବେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିବା ପରେ ମଣିଷ କ’ଣ କରିଥାଏ ?

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପରୀକ୍ଷା ଓ ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକେ ଚିନ୍ତା କଲେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ବ୍ୟବହାର ଅଧିକ କରି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ବିଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ଦେଖିବା ସହ ଅନେକ ଆପ୍ଲିକେସନର ଉପଯୋଗ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି ।

ଉଭୟ ଯୁବବର୍ଗ ଓ ବୟସ୍କଲୋକେ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ ନିଜ ମାନସିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ହିଁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଅଧିକ ସମୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ଲୋକେ ଘରକାମ କରି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବାବେଳେ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀର ଚିତ୍ରପଟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକାକୀ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିବାରେ ସଙ୍କୋଚ କରୁନାହିଁ ।

ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ପରେ ମଣିଷ କ’ଣ କରିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?  tenson

ପଢନ୍ତୁ ;

ଜ୍ୟୋତି-ଏଲିନାଙ୍କୁ ପୁଣି ପରଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଏହି ସିନେମାରେ

Related posts

୫ଟି ଭୟଙ୍ଗର ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଧନିଆ ଗୁଣ୍ଡ ;ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଧନିଆ ଗୁଣ୍ଡର କେତେକ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିରଖିବା ବିଳମ୍ବରେ ସ୍ନାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ସବୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ ?

ENO Beuro

ଅତ୍ୟଧିକ ସୁଗାର ଫ୍ରୀ ବଟିକା ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେଇପାରେ ହାନିକାରକ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More