LIFESTYLE

ଗହଣାର ଚମକକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଦାମୀ ଅଳଙ୍କାର ବା ଫ୍ୟାଶନ୍ ଗହଣାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ । ନିଜ ଗହଣାର ଚମକକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ତାର ଉଚିତ ଯତ୍ନ ନେବା ଦରକାର  । ଫ୍ୟାଶନ୍ ଗହଣାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  କିମ୍ବା  ଏହାକୁ ଏସିଡ୍ଆଲକୋହଲ୍ଭିନେଗାର ବା ଆମୋନିୟା ଭଳି କ୍ଲିନ୍ଜର୍ ରେ ସଫା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।
-ପିତ୍ତଳ, ତମ୍ବା ବା ବ୍ରୋଞ୍ଜର ଅଳଙ୍କାର ଅକ୍ସିଡାଇଜ୍ ହୋଇ ନିଜର ଅସଲି ରଙ୍ଗ ହରାଇଥାନ୍ତି  । ସେଥିପାଇଁ କ୍ରିମ୍ପର୍‌ଫ୍ୟୁମ୍ ଆଦି ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଗହଣାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । -ନିଜର ଫ୍ୟାଶନ୍ ଗହଣା ପ୍ରତିଦିନ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ  । ଏହା ପ୍ରତିଦିନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ହୋଇନଥାଏ  । ଯଦି ଏହାକୁ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ପିନ୍ଧିବେ ତେବେ ଏହାର ରଙ୍ଗ ଓ ଚମକରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ ।

-ଅଳଙ୍କାରକୁ ସଫା ଓ ଶୁଷ୍କ ରଖନ୍ତୁ  । ଫ୍ୟାଶନ ଗହଣା କୌଣସି ପ୍ରକାର କ୍ରିମ୍ କେମିକାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ଲୋଶନ୍ପ ରଫ୍ୟୁମ୍ତେ ଲ କିମ୍ବା ପାଣି ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଲେ ନିଜର ଅସଲି ରଙ୍ଗ ହରାଇଥାନ୍ତି ।

ଗହଣାର ଚମକକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ jewellery

– ନିଜର ଅଳଙ୍କାରକୁ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ  । ଏହାକୁ ରେଶମ କପଡା ଦ୍ୱାରା ସଫା କରନ୍ତୁ  । ଝାଳମଇଳା ଦ୍ୱାରା ଅଳଙ୍କାରର ଚମକ ଫିକା ପଡିଥାଏ  । ଆମୋନିୟାଆଲ୍‌କୋହଲଭିନେଗାର ବା ଏସିଡ୍ ଯୁକ୍ତ କ୍ଲିନ୍ଜର୍ ଦ୍ୱାରା ଏହାକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ   ନହେଲେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ।

-ନିଜର ଅଳଙ୍କାର ସାବଧାନତାର ସହ ତୁଳାବଟର ପେପର୍ଭେଲ୍‌ଭେଟ୍ ବାକ୍ସ ବା ଚେନ୍ ଥିବା ବ୍ୟାଗରେ ରଖନ୍ତୁ  । ଫ୍ୟାଶନ୍ ଅଳଙ୍କାରକୁ ଝୁଲାଇ ରଖିବା ସହ ସମସ୍ତ ଅଳଙ୍କାରକୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ରଖନ୍ତୁତଦ୍ୱାରା ଏହା ଏକାଠି ଗୁଡାଇ ହେବ ନାହିଁ  ।

ଗହଣାର ଚମକକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ jewl

ପଢନ୍ତୁ ;

ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡକୁ ପ୍ରବେଶ କଲେ ;ଶାରାପୋଭା, ହାଲେପ, ଜୋକୋଭିଚ୍‌, ଫେଡେରର

 

 

Related posts

କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ନୁହେଁ ଚେହରା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସାବୁଦାନାର ରହିଛି ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ ଭୂମିକା ! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ?

Krishna Kumar Manoj

ଖରାଦିନେ ମେକଅପକୁ ନେଇ ସମସ୍ୟାରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଖରାଦିନେ ମେକଅପ କିପରି ନେବେ

Krishna Kumar Manoj

ଯୋଗ ଓ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦୂରହୋଇଥାଏ କ୍ୟାନସରର ଆଶଙ୍କା! ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More