• Home
  • LIFESTYLE
  • ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ଏସବୁ ଜିନିଷ କେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା
LIFESTYLE

ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ଏସବୁ ଜିନିଷ କେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ବହୁତ ସମୟରେ ଆମେ ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସମୟରେ ତା’ର ଅବଧି ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥାଉ । ଆମେ ଏସବୁ ବସ୍ତୁ ସେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରୁ ଯେତେ ଦିନ ଯାଏଁ ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ନ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏସବୁ ବସ୍ତୁକୁ କେତେ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ :-

  • ବ୍ରସକୁ ଆପଣ କେବଳ ୩ ମାସ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ତା’ ଠାରୁ ଅଧିକ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଦାନ୍ତ ଓ ଗଳାଜନିତ ଅନେକ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।
  • ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ପାନିଆକୁ ସପ୍ତାହରେ ଠାରେ ନିଶ୍ଚିତ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଗୋଟେ ପାନିଆକୁ ବର୍ଷେରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ କେଶ ହରାଇ ପାରନ୍ତି ।
  • ସେହିପରି ଗାଧୁଆ ବେଳେ ବ୍ୟବହୃତ ଟାୱେଲକୁ ମଝିରେ ମଝିରେ ଗରମ ପାଣିରେ ଭଲରେ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଟାୱେଲ ଯେତେ ସୁନ୍ଦର ଓ ଦାମୀ ହେଇଥାଉ ନା କାହିଁକି ତାକୁ ୩ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

 

 

ପଢନ୍ତୁ, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ କିପରି ପଡିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ମଧୁମେହ ଏବଂ ମେଦବହୁଳତାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍!

Krishna Kumar Manoj

ଖରାଦିନେ ତ୍ଵଚାର ଯତ୍ନ କିପରି ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

କଫିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି କିପରି କେଶ ଏବଂ ଚେହେରାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇବା? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More