News

ନିଖୋଜ ବିମାନର ପତ୍ତା ପାଉନି ବାୟୁସେନା ବିଭାଗ

Ma

ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଆଶଙ୍କା କରୁଛି ବାୟୁସେନା

ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଛି ବାୟୁସେନାର ବିମାନ AN-32 । ନିଖୋଜ ହେବାର ଗୋଟେ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିମାନର ପତ୍ତା ପାଉନି ବାୟୁସେନା ଭିଭାଗ। ବିମାନକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଛି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ। ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ସି-୧୩୦  ସ୍ପେଶାଲ ଅପରେସନ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ ଏହି ଅପରେସନରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏନ୍-୩୨ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଇଛି । ବିମାନଟି ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ସିୟାଙ୍ଗ  ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଆକାଶରେ ପ୍ରଥମେ ବିମାନର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଆକାଶରେ ଧୂଆଁ ଦେଖିଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଯାବତ ବିମାନର କୌଣସି ଧ୍ୱାଂସାବଶେଷ ଠାବ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଗତକାଲି ଦିନ ୧୨ଟା ୨୫ରେ ଏହି ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଦିନ ୧ଟା ଯାଏଁ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ସମ୍ଭବ ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ଏହାପରେ ଆଉ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା। ବିମାନରେ ୮ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମିଶାଇ ୧୩ଜଣ ଥିଲେ। ୧୩ ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଆସାମର ଜୋରହାଟରୁ ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଏହି ବିମାନ ଅରୁଣାଚଳର ମେଚୁକା ଏୟାର ଫିଲ୍‌ଡରେ ଅବତରଣ କରିଥାନ୍ତା।
ପଢନ୍ତୁ: ଇସ୍ରୋ ଯିବେ ଓଡିଶାର ୨୦ ଜଣ ଯୁବ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନୀ

Related posts

ଆଜି ତାଳଚେରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଙ୍ଗୁଳା ଯାତରେ ଶୁଣିବା ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ଭଜନ “ଆସୁଛି ହେଙ୍ଗୁଳା ଯାତ”

Ratnamani Moharana

ଦିନକୁ ପାରିଶ୍ରମିକ ବାବଦକୁ ୨୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ ସିଂହ

ENO Beuro

ଆତଙ୍କବାଦୀ ହାଫିଜ ସୟିଦକୁ ମୁକ୍ତ କଲା ପାକିସ୍ତାନ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment