LIFESTYLE

ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କାମ

ଆଜିକାଲିର ଦୁନିଆରେ ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି କି ସେମାନେ ସଂପୂ ର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସୁସ୍ଥ ରହନ୍ତୁ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ଜୀବନ ବଂଚିବା ପାଇଁ । ସମସ୍ତେ ନିଜକୁ ଫିଟ ରଖିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚାହାନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ବି ଏମିତି ଭାବୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ ଦେଉଛୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ନିଜକୁ ଫିଟ ରାଖୀ ପାରିବେ ।

ଫିଟ୍ ରହିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :-

  • ସବୁଠୁ ପ୍ରଥମେ ନିଶା କରିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ । ନିଶା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ । ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ସବୁବେଳେ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହନ୍ତୁ ।
  • ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଉପରେ ସଭିଏଁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ । ନିଜ ଶରୀରର ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହିତ ନିଜ ଆଖପାଖ ସ୍ଥାନର ମଧ୍ୟ ସଫେଇ କରନ୍ତୁ । ସଫାସୁତୁରା ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ରହେ, ଯାହାକି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ।
  • ମଝିରେ ମଝିରେ ନିଜ ଶରୀରର ଯାଂଚ କରାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଗ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ତାହା ସଂପର୍କରେ ଜାଣିପାରିବେ ଓ ଚିକିତ୍ସା କରିପାରିବେ ।
  • ଆହାର ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ପୋଷଣର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତ । ଆପଣ ଯାହା ବି ଭୋଜନ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ସନ୍ତୁଳିତ ରହିବା ଉଚିତ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ଗୋଲାପ ପାଖୁଡା! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

୧୫ ମିନିଟ୍ ଭିତରେ ଦାନ୍ତ ବିନ୍ଧାରୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ “ପିଆଜ”

ENO Beuro

ଏହି ସବୁ ଗୁଣ ଥିବା ଝିଅଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ବି ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ENO Beuro

ଖରାଦିନେ ବେଲପଣା ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More