LIFESTYLE

ସର୍ବଦା ଖୋସା କରିବା କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କାରଣ ?

ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ନିଜ ଚୁଟିରେ ଖୋସା କରିଥାନ୍ତି  । ତାସହିତ ଆଜିକାଲି ଚୁଟିରେ ବନ୍ କରିବା ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ରେ ରହିଛି  । କିଛି ମହିଳା ଫ୍ୟାଶନ ପାଇଁ କେବେ କେବେ ଖୋସା କରିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ କେତେ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି, ଯୋଉଁମାନେ  ସର୍ବଦା ଚୁଟି ବାନ୍ଧି ରଖିଥାନ୍ତି  । କିନ୍ତୁ ସର୍ବଦା ଖୋସା କରିବା ଆମ କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ.

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କରଣ ;

-ଖୋସା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚୁଟି ପଛ ଆଡକୁ ଟାଣି ହୋଇଥାଏ ଓ ମୂଳରୁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଚୁଟି ଝଡିବା ସମସ୍ୟା ବଢିଥାଏ।
-ଚୁଟିକୁ ସର୍ବଦା ବାନ୍ଧି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଚୁଟିମୂଳର ଝାଳ କେବେ ଶୁଖି ନଥାଏ। ସେହିପରି ଚୁଟି ବନ୍ଧାହେବା କାରଣରୁ ଚୁଟିର ଚମକ କମ ହୋଇଥାଏ । ସେଥିାପାଇଁ ନିୟମିତ ଖୋସା କରିବା ବ୍ୟତୀତ କେବେ କେବେ କରନ୍ତୁ।
-କିଛି ମହିଳାମାନେ କେଶ ଧୋଇବା ପରେ ତାହାକୁ ଭଲଭାବେ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଓ ଖୋସା କରିଦେଇଥାଆନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା କେଶକୁ ପବନ ବାଜିନଥାଏ  । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେଥିରୁ ଗନ୍ଧ ଆସିଥାଏ ।
-ବାରମ୍ବାର ଖୋସା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆଗ ଚୁଟି ଝଡିବା ସହ ମଥା ଚଉଡା ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଖୋସା କରିବା ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡର ଉପର ଭାଗ ଖୁବ ତେଲିଆ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।
ସର୍ବଦା ଚୁଟିକୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ତେଲିଆ ହୋଇଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଚୁଟିରେ ରୂପି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତେଲିଆ ଚୁଟି କାରଣରୁ ଏହା କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସାଙ୍ଗେ ଉକୁଣି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ।
ସର୍ବଦା ଖୋସା କରିବା କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କାରଣ ? hair fold

ପଢନ୍ତୁ ;ରୋଗ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରେ ବରକୋଳି ,ଜାଣିବା ଏହାର ଉପକାରିତା

Related posts

ଏହି ସବୁ କାମ ପରେ ସ୍ନାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ! ଜାଣନ୍ତୁ ;

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣଙ୍କ ହାତ ଧରିବାର ଅନ୍ଦାଜରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବାର ଗଭୀରତା

Krishna Kumar Manoj

ଜାଣନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ସମ୍ପତି, କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଓ ଯାତ୍ରାର ସବିଶେଷ ବିବରଣୀରେ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More