LIFESTYLE

ଆପଣଙ୍କର ସାନ ଭାଇଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ବଡ଼ ଭାଇ ଭଉଣୀମାନେ ଅଧିକ ଗୁଣୀ ହୋଇଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସାନମାନେ ବେଶି ଆଗକୁ ବଢ଼ିପାରନ୍ତି । କାହିଁକି ନାଁ, ସାନମାନେ ପାଠ ପଢ଼ା କିମ୍ବା କୌଣସି ବି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ମସ୍ତିଷ୍କ ସହ ବଡ଼ମାନଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କ ବି ବ୍ୟବହାର କରାଇ ଥାଆନ୍ତି । ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ସାନ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସଫଳତାରେ ବଡ଼ମାନେ ଖୁବ୍‌ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ଆପଣ ବି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସାନ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କୁ ସ୍ନେହ କରନ୍ତି ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ତେବେ ଏସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ନିଶ୍ଚୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କୁ ଏପରି ସମ୍ମାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେପରି ଆପଣଙ୍କ ସାନ ଭାଇଭଉଣୀ ଅନୁକରଣ କରିବେ ।ସଦାସର୍ବଦା ପରିବେଶକୁ ହସଖୁସି ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ସେମାନେ ଆସି ଶିକ୍ଷକ ଓ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଖରାପ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସାନମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।ଏହା ଦ୍ଵାରା ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡେ ।

ସାନା ଭଉଣୀ ଆଗରେ ଅନ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଘରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଭାଷାରେ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା କରନ୍ତୁ । ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ତମ ଚରିତ୍ର ଗଠନ ସକାଶେ ଭଲ ପରିବେଶଟିଏ ନିଶ୍ଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ ।
ଆପଣଙ୍କର ସାନ ଭାଇଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ brother and sister
ପଢନ୍ତୁ ;

ଇତିହାସ ରଚିଛି ବିରାଟ ବାହିନୀ ! ୨୫ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଡର୍ବାନରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲା ଭାରତ

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , କଫି ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାକୁ କିଭଳି ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବା !

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଡାଏଟ କରୁଛନ୍ତି କି?ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଡାଏଟ ସମୟରେ ଭାତ ନାଁ ରୁଟି ଖାଇବେ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆମ୍ୱ ଟାକୁଆର ଉପକାରୀତା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More