EnewsOdia.Com

ନୱାଜ୍ ସରିଫଙ୍କୁ ‘ପଳାତକ’ ଘୋଷଣା କଲେ ଇମ୍ରାନ ସରକାର

ଏବେ ଲଣ୍ଡନରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ପୂର୍ବତନ ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପିଏମଏଲଏନର ସଂସ୍ଥାପକ ମିଆଁ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନର ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାର ବୁଧବାର ‘ପଳାତକ’ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସରିଫଙ୍କ ଜାମିନ ଅବଧି ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ନ କରିବା ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ପାକ୍ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସରକାର ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାମିନ ସର୍ତ୍ତ ଉଲ୍ଲଂଘନର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପରାମର୍ଷଦାତା ଡା.ଫିରଦୋସ ଆଶିକ ଅବାନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ , ଲଣ୍ଡନ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଯାଇଥିବା ନୱାଜ ସେଠାରେ କୌଣସି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉ ନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କର ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ କୌଣସି ହସ୍ପିଟାଲରେ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡକୁ ନୱାଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଏବେ ତ୍ରୁଟିପୁର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମେଟିକାଲ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଅଗ୍ରାହ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଣୁ ବୁଧବାର ନୱାଜଙ୍କୁ ପଳାତକ ଘୋଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆଇନ ଅନୁସାରେ ସେ ଦେଶକୁ ଫେରସ୍ତ ନ ଆସନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଳାତକ(Proclaimed Offender) ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା କହିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ: ଭାରତବାସୀଙ୍କ ସୁଖସମୃଦ୍ଧି କାମନା କରି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କଲେ ମମତା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅଭିନେତା କୁଶଲ

Ratnamani Maharana

କରୋନା ପାଇଁ ଜିମ୍ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ବ୍ୟାୟାମ କଲେ ଲୋକ

Ratnamani Maharana

ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ସିଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି

Ratnamani Maharana

ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୮ ଦିନ ନିରାପଦରେ ପୃଥିବୀ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ପ୍ରକାଣ୍ଡ ଗ୍ରହାଣୁ

Ratnamani Maharana

ଧନୀ ତାଲିକାରେ ସବୁଠୁ ଧନୀ ନବୀନ

Ratnamani Maharana

୨୦୨୦ରେ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷିବ ନିଆଁ

Ratnamani Maharana