• Home
  • SPORTS
  • ମହିଳା ଏସିଆ କପ ହକିରେ ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ, ୨-୦ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ
SPORTS

ମହିଳା ଏସିଆ କପ ହକିରେ ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ, ୨-୦ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ

ଚଳିତ ମହିଳା ଏସିଆ କପ ହକିରେ ଭାରତ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଗ୍ରୁପ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ଏକତରଫା ଭାବେ ୨-୦ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ବନ୍ଦନା କଟେରିଆ ଓ ଗୁରଜିତ କୌର ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଗୋଲ କରି ଦଳକୁ ବିଜୟ ଭେଟି ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହି ବିଜୟ ସହ ଭାରତ ଗ୍ରୁପ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅପରାଜେୟ ରହି ସର୍ବାଧିକ ୯ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଆସନ୍ତା ଗୁରୁବାର ଦଳ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କାଜାଖସ୍ତାନକୁ ଭେଟିବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସିଙ୍ଗାପୁର ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଚୀନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ୧୨ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭରୁ ଭରତ ପ୍ରଭାବ ବିସ୍ତାର କରି ଖେଳିଥିଲା । ଆରମ୍ଭରୁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳିଥିଲେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି । ଫଳରେ ଗୋଲ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମାଲେସିଆ ରକ୍ଷଣାତ୍ମକ ଖେଳିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ୨୩ତମ ମିନିଟରେ ଦଳ ଏକ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ଏହାକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଆକ୍ରମଣ ଓ ପ୍ରତି ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଗୋଲଶୂନ୍ୟ ଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା ।

ଦ୍ଵିତୀୟର୍ଦ୍ଧ ବେଶ ସଙ୍ଘର୍ସପୂର୍ଣ ରହିଥିଲା । ମ୍ୟାଚକୁ ହାତେଇବାକୁ ଉଭୟ ଦଳ ଆକ୍ରମଣ ଜୋରଦାର କରିଥିଲେ । ଘମାଘୋଟ ଲଢେଇ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଭାଗର ପ୍ରଥମ ୨୦ ମିନିଟ ମଧ୍ୟ ଗୋଲ ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥିଲା । ଅନ୍ତିମ ୧୦ ମିନିଟ ବେଶ ରୋମାଞ୍ଚକର ରହିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ ୫୪ ଓ ୫୫ ତମ ମିନିଟରେ ଭାରତକୁ ଲଗାତାର ୨ଟା ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା । ୫୪ତମ ମିନିଟରେ ବନ୍ଦନା କାଟେରିଆ ଏକ ଚମତ୍କାର ଫିଲ୍ଡଗୋଲ ମାଲେସିଆ ଉପରେ ଲଦି ଦେଇଥିଲେ । ସେହିପରି ୫୫ତମ ମିନିଟରେ ଗୁରଜିତ କୌର ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି ବିଜୟ ଛଡାଇ ଆଣିଥିଲେ । ଗୋଲ ପ୍ରତିଶୋଧ ପାଇଁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ମାଲେସିଆ ଖେଳାଳି । ମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ ।

ମହିଳା ଏସିଆ କପ ହକିରେ ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ, ୨-୦ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ   ମହିଳା ଏସିଆ କପ ହକିରେ ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ, ୨-୦ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ

ପଢନ୍ତୁ, ଓଡିଆ ଛବି ତୋ’ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଲାପରେ ପରଦା ଉପରକୁ ଆସିବାକୁ ସଜବାଜ ହେଉଛି

Related posts

ଆଜିର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ର ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଓଡ଼ିଶା ଓ ବରୋଦା

Krishna Kumar Manoj

ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୬ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା

Krishna Kumar Manoj

ଆଇପିଏଲ୍‌ ୧୧: ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ!

Krishna Kumar Manoj

4 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More