News Uncategorized

ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୧୨୪ ରନରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ

୩ୟ ଦିନିକିଆକୁ ୧୨୪ରନରେ ଜିତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟ

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି। ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ଦିନିକିଆରେ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବା କୋହଲି ବାହିନୀ ଗତକାଲି  ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆକୁ ମଧ୍ୟ ଏକତରଫା ଭାବେ ଜିତି ନେଇଛି। ତା’ ସହ ସଫଳତାର ନୂଆ ଫର୍ଦ ସୃଷ୍ଟି କରି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଖେଳିଥିବା କୌଣସି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୩-୦ରେ ଆଗୁଆ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଏହାସହ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦମ୍ଦାର ଇନିଙ୍ଗସ୍ ବେଶ ରୋମାଂଚକର ଥିଲା । ୧୫୯ ବଲରେ ୧୬୦ ରନ୍ ବର୍ଷା କରି ବିରାଟ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ସେହିପରି ୟୁଜୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୪ଟି ଲେଖାଏଁ ଉଇକେଟ ନେଇ ଭାରତକୁ ୧୨୪ ରନର ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୬ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୩୦୩ ରନ୍ କରିଥିବାବେଳେ କୁଲଦିପ୍ ଏବଂ ଚହଲଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ଜାଲରେ ଫସି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫିକା ୪୦ ରନ୍ରେ ୧୭୯ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା । ଘରୋଇ ପରିବେଶରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଲଗାତର ତୃତୀୟ ପରାଜୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫିକାକୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା ଦେଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଶୀତଦିନେ ଗୋଇଠି ଫାଟିବା ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

 

Related posts

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ କରିବ ଭାରତ

ENO Beuro

ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ରଖିବା ଲାଗି ଆବେଦନ କଲେ ସାକ୍ଷୀ ଧୋନି

ENO Beuro

ଆସନ୍ତା ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment