News

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଝଟ୍‌କା ଦେଲା ଭାରତ: ପାକିସ୍ତାନକୁ ସୀମା ପାର ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ବନ୍ଦ

ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ନିଷ୍ପତି କ୍ରମେ ଭାରତ ସରକାର ଆଜିଠାରୁ ଏଲୋସି  ଦେଇ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ପାକ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ମଧ୍ୟରେ ଚଲାଯାଉଥିବା ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର  ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ସୀମାପାର ବାଣିଜ୍ୟ ପଥକୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ତତ୍ବମାନେ ବେଆଇନ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର, ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ ଏବଂ ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ ଆଦି କାରବାର ସକାଶେ ଅପବ୍ୟବହାର  କରୁଛନ୍ତି ରିପୋର୍ଟ ପାଇବା ପରେ ଭାରତ ସରକାର ଏଭଳି କରିଛନ୍ତି।

ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ଦେଇ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସୀମାର   ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସାମଗ୍ରୀ କାରବାରକୁ ସୁବିଧାରେ ଉପଲବ୍ଧ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଦ୍ରବ୍ୟ କାରବାର ଦୁଇଟି ବାଣିଜ୍ୟ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଦେଇ କରାଯାଇଥାଏ । ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଲା ବାରମୁଳା ଜିଲ୍ଲାର ଉପସ୍ଥିତ ସଲାମାବାଦ  ଏବଂ ପୁଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାର ଚକ୍କାନ-ଦା-ବାଗ  । ସପ୍ତାହକୁ ଚାରିଦିନ ପାଇଁ ଏହି ମାର୍ଗ ଦେଇ ଉଭୟ ପଟୁ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର କରାଯାଇଥାଏ ।
ପଢନ୍ତୁ: ବିଏସପି ବଦଳରେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ଦେବାରୁ ନିଜ ଆଙ୍ଗୁଠି କାଟିଦେଲେ ସମର୍ଥକ

Related posts

ଆଜି ଶପଥ ନେଲେ ଜଷ୍ଟିସ ପ୍ରମଥ ପଟ୍ଟନାୟକ

ENO Beuro

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପଞ୍ଜାବୀ ଗାୟକ ପରମିଶ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଗୁଳି କଲେ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତି!

ENO Beuro

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବିଶ୍ଵ ଖାଦ୍ୟ ମେଳା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଉଦ୍ଘାଟିତ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment