News

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ କରିବ ଭାରତ

ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ଚୀନର ଦାଦାଗିରିର କଡା ଯବାବ ଦେବାକୁ ଭାରତ ସମେତ ଆଉ କିଛି ଦେଶ ଏକାଠି ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ହଂବନଟୋଟାରେ ଏକ ବିମାନ ବନ୍ଦର ତିଆରି କରିବ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସରକାରଙ୍କର ଏପରି ପଦକ୍ଷେଦ ଚାଇନା ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟି ଯାଇଛି। ଭାରତ ସହ ମିଶି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏମିତି ପଦକ୍ଷେପ ନେବ ବୋଲି ଚାଇନା କେବେ ଚିନ୍ତା କରି ନଥିଲା ବୋଲି କହିଛି।

india ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ କରିବ ଭାରତ india 1

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏଏଆଇ ଭାରତର ମେଟ୍ରୋ, ଅଣମେଟ୍ରୋ ସହରରେ ସେ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାଲାଲୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳର ଜାଫନାଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏଏଆଇ ପାଲାଲୟଠାରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ବିକାଶ କରିବ। ଏହାସହ ଏହା ଉତ୍ତର ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପ୍ରଥମ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପରିଣତ ହେବ।

ପଢନ୍ତୁ;ଆସିଲା ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ:ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

Related posts

ଜାଣନ୍ତୁ ଅନଲାଇନରେ ଭୋଟର କାର୍ଡ କେମିତି ବାହାର କରିବେ

ENO Beuro

ଜାତୀୟ ସାହସିକତା ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ୧୮ଜଣ ଶିଶୁ ମନୋନିତ, ଓଡ଼ିଶାରୁ ଦୁଇଜଣ

ENO Beuro

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା : ଆଜି ୧୩ଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇପାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ଝଡ଼ତୋଫାନ!

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More