• Home
  • SPORTS
  • ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା:ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଲେ ବକ୍ସର ଅମିତ
SPORTS

ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା:ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଲେ ବକ୍ସର ଅମିତ

ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ । ବକ୍ସିଂରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି, ଅମିତ ପଙ୍ଗଲ । ୪୯ କେଜି ବର୍ଗରେ ଉଜବେକିସ୍ତାନର ହସନବୟ ଦୁସାମାତୋବଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି ଅମିତ । ଅମିତ ପଙ୍ଗଲ ଦୁସାମାତୋବଙ୍କୁ ୩-୨ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପଦକ ସହ ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଭାରତ । ଭାରତର ପଦକ ସଂଖ୍ୟା ୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏଥିରେ ରହିଛି ୧୪ଟି ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲamit ଅମିତ ଏସୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା:ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଲେ ବକ୍ସର ଅମିତ amit 1

ତେବେ ଚଳିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଭାବେ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି ଅମିତ। ଅମିତ ୮ମ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଭାବେ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେନ୍ଦର ସିଂ ଓ ବିକାଶ କ୍ରିଷ୍ଣନ ଅନ୍ତିମ ଥର ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଥିଲେ। ଗତ ସଂସ୍କରଣରେ କେବଳ ମେରୀକମ୍‌ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାତେଇଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ;ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପୁଣି ୧୦.୫୬ ଲକ୍ଷର ସୁନା ଜବତ

Related posts

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଝଟ୍‌କା : ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍‌ରୁ ଡି କକ୍‌ ବାଦ

Krishna Kumar Manoj

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ: ଅଧିନାୟକ ଓ ଉପ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ବିଦା ହେଲେ ସ୍ମିଥ, ୱାର୍ନର

Krishna Kumar Manoj

ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମୁକାବିଲା ଆଜି , ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More