• Home
  • SPORTS
  • ହକି ବିଶ୍ଵ ଲିଗ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ସ୍ଵାଗତ କଲା ରାଜଧାନୀ
SPORTS

ହକି ବିଶ୍ଵ ଲିଗ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ସ୍ଵାଗତ କଲା ରାଜଧାନୀ

ହକି ବିଶ୍ଵ ଲିଗ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ଵର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି, କୋଚ ଓ ଷ୍ଟାଫଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ପ୍ରଦାନ କରି ଆୟୋଜକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଵାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଦଳକୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଗାଡି ଯୋଗେ ନିଆ ଯାଇଥିଲା । ଆଜିଠୁ ଖେଳ ଅଭ୍ୟାସ କରିବାର କାର୍ଜ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ଆଉ ମାତ୍ର ୮ ଦିନ ବାକି । ତା ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭଲ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବା ନେଇ ସପ୍ତାହକ ପୂର୍ବରୁ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି । ଏହି ଦଳରେ ଓଡିଶାରୁ ୩ ଜଣ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ବିରେନ୍ଦ୍ର ଲାକ୍ରା, ଅମିତ ରୋହିଦାସ ଏବୋଂ ଦୀପସାନ ତିର୍କୀ ।

ମୋଟ ୮ ଟି ଦଳକୁ ନେଇ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପୁଲ ଏ’ରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ବେଲଜିୟମ, ନେଦରଲାଣ୍ଡ, ସ୍ପେନ, ଏବୋଂ ପୁଲ ବି’ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଭାରତ, ଜର୍ମାନୀ, ଇଂଲଣ୍ଡ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଭାରତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହ, ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨ ତାରିଖ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବୋଂ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଜର୍ମାନୀ ସହ ୪ ତାରିଖରେ ଖେଳିବ ।

ପ୍ରତିଯୋଗୀତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମହଲରେ ପ୍ରବଳ ଆଗ୍ରହ ପରିଲିଖିତ ହେଇଛି । ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଏବୋଂ ଉଦଯାପନୀ ଦିବସ ବ୍ଯତୀତ ଭାରତ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ଦିନଗୁଡିକ ପାଇଁ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ଶେଷ ହେଇ ଗଲାଣି । ଅବଶିଷ୍ଟ ଦିନ ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଉଭୟ କାଉଣ୍ଟର ଓ ଅନଲାଇନ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ଚାଲୁ ରହିଛି ।

ହକି ବିଶ୍ଵ ଲିଗ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ସ୍ଵାଗତ କଲା ରାଜଧାନୀ   ହକି ବିଶ୍ଵ ଲିଗ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ସ୍ଵାଗତ କଲା ରାଜଧାନୀ

ପଢନ୍ତୁ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅମୃତ ସଦୃଶ ଦେଶୀ ଘିଅ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା

Related posts

ଆଇପିଏଲ-୧୧ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଆରମ୍ଭ : କୋହଲି , ଧୋନୀ, ରୋହିତ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି

Krishna Kumar Manoj

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ : ୮ ୱିକେଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

Krishna Kumar Manoj

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲା : ସ୍ମିଥ୍‌, ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ଏବଂ ବାନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କୁ ୯ ମାସ ବାସନ୍ଦ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More