SPORTS

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍‌କିଙ୍ଗ୍‌ସକୁ ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚାଇଲେ ଓ୍ଵାଟ୍‌ସନ୍‌,ମାହି

ଦିଲ୍ଲୀକୁ ୧୩ ରନରେ ହରାଇଲା ଚେନ୍ନାଇ

ଦିଲ୍ଲୀକୁ ହରାଇଲା ଚେନ୍ନାଇ । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାର  ଡେଭିଲ୍‌ସକୁ ୧୩ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୧୧ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ୨୧୨ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମାତ୍ର ୧୯୮ ରନ୍‌ କରିପାରିଥିଲା । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଚେନ୍ନାଇ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିନେଇଛି ।

ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସେନ୍‌ ଓ୍ଵାଟସନ୍‌ଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ବଳରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ ୨୦ ଓଭରରେ ୪ଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ ହରଇ ୨୧୧ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଆଇପିଏଲ୍‌ ୧୧ତମ ସଂସ୍କରଣର ସୋମବାର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟସ୍‌ ଜିଣି ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ୧୦୨ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପରେ ଦଳ ଭଲ ସ୍କୋର କରିପାରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରଥମ ଶିକାର ଡୁପ୍ଲେସିସ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ସୁରେଶ ରୈନା(୧)। ସେତେବେଳକୁ ସ୍କୋର ୧୦୨ ରନ୍‌ ଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇ ୧୩୦ ରନ୍‌ରେ ସେନ୍‌ ଓ୍ଵାଟସନ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲା ।

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ୨୨ ଟି ବଲ ଖେଳି ଅପରାଜିତ ୫୧ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବେଳେ ଅମ୍ବାତି ରାୟଡୁ ୨୪ଟି ବଲ ଖେଳି ୪୧ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଅମିତ ମିଶ୍ରା, ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଓ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକସ୍‌ଓ୍ଵଲଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ ମିଳିଥିଲା।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ୨୦ ଓଭରରେ ୨୧୧/୪(ଓ୍ବାଟସନ-୭୮, ଧୋନୀ-୫୧*, ରାୟୁଡ଼ୁ-୪୧, ଡୁପ୍ଲେସି-୩୩, ଅମିତ ମିଶ୍ରା-୧/୩୦, ବିଜୟ ଶଙ୍କର-୧/୨୨, ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ-୧/୫ )।

ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୯୮/୫(ରିଷଭ-୭୯, ବିଜୟ ଶଙ୍କର-୫୪*, ମୁନ୍‌ରୋ-୨୬, କେ.ଏମ.ଅସିଫ-୨/୪୩, ଏନଗିଡ-୧/୨୬, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା-୧/୩୧) ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍‌କିଙ୍ଗ୍‌ସକୁ ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚାଇଲେ ଓ୍ଵାଟ୍‌ସନ୍‌,ମାହି ipl

ପଢନ୍ତୁ ;

ଟମାଟୋ ଜୁସ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଏସିଆ କପ୍: ପାକିସ୍ତାନ ୩୭ ରନରେ ହାରିଲା

Krishna Kumar Manoj

ହକି ବିଶ୍ଵକପ ୨୦୧୮ : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରୁ ଭାରତର ଅଭିଯାନ

Krishna Kumar Manoj

ଭାରତକୁ ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫି: ବାଂଲାଦେଶକୁ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More