ନିଜକୁ ଗୁଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର

କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଣ୍ଟି-ଟେରୋରିଜିମ୍ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସ୍‌ର ହିମାଂଶୁ ରାୟ ଆଜି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ସର୍ଭିସ୍ ରିଭଲଭରରେ ମୁଣ୍ଡକୁ ଗୁଳିକରି ଅତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ହିମାଂସୁ ରାୟ । ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନିକଟସ୍ଥ ବମ୍ବେ ହସ୍‌ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।  ତେବେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଣାଯିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ହିମାଂସୁ ରାୟ କ୍ୟାନସରରେ ପିଡିତ ଥାଇ ଚିକିତ୍ସା ହେଉଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୦୧୬ଠାରୁ ସେ ଛୁଟିରେ ଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେ ୬ ମାସ ପାଇଁ ଛୁଟି ନେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଛୁଟି ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ। ହିମାଂଶୁ ୧୯୮୮ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ।

ହିମାଂଶୁ  ୨୦୧୦ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍‌ରେ ଜଏଣ୍ଟ କମିଶନର (କ୍ରାଇମ୍‌) ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ବେଟିଂ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ସ୍କାଣ୍ଡାଲର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ଅପରାଧର ତଦନ୍ତ ମଧ୍ୟ ସେ କରିଥିଲେ । ଦାଉଦର ଭାଇ ଇକ୍‌ବାଲ କସକରର ଡ୍ରାଇଭର ଅରିଫକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା ସହିତ ସାମ୍ବାଦିକ ଜେ ଦେ, ବିଜୟ ପାଲାଣ୍ଡେ ଓ ଲୈଲା ଖାନ୍ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନିତା ଦାସଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଣ୍ଟି-ଟେରୋରିଜିମ୍ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସ୍‌ର ହିମାଂଶୁ ରାୟ ଆଜି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି - 90%

90%

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ହିମାଂସୁ ରାୟ କ୍ୟାନସରରେ ପିଡିତ ଥାଇ ଚିକିତ୍ସା ହେଉଥିଲେ - 90%

90%
90%

Very Good!

ନିଜକୁ ଗୁଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଣ୍ଟି-ଟେରୋରିଜିମ୍ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସ୍‌ର ହିମାଂଶୁ ରାୟ ଆଜି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ସର୍ଭିସ୍ ରିଭଲଭରରେ ମୁଣ୍ଡକୁ ଗୁଳିକରି ଅତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ହିମାଂସୁ ରାୟ । ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନିକଟସ୍ଥ ବମ୍ବେ ହସ୍‌ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।  ତେବେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

No Votes Yet

You're not rated yet