19 C
Bhubaneswar
December 4, 2020
EnewsOdia.Com
ନ୍ୟୁଜ୍

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଚକୋଲେଟ

ଏହା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଚକୋଲେଟ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୪.୩ ଲକ୍ଷ ପ୍ରତି କିଲୋ ରଖାଯାଇଛି । ଆଇଟିସି କମ୍ପାନୀ  ଏହି ଚକଲେଟକୁ ନିଜର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଭାବରେ ହିଁ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି । ଆଇଟିସି କମ୍ପାନୀ ଏହି ଦାମୀ ଚକଲେଟକୁ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟାରେ ହିଁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଏହାକୁ ଗ୍ରିନିଜ ୱାର୍ଲଡ ରେକର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ପୃଥିବୀର ସବୁଠୁ ମହଙ୍ଗା ଚକଲେଟ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଗଣା ହେଉଛି ।

ଆଇଟିସି ଖାଦ୍ୟ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳନା ଅଧିକାରୀ ଅନୁଜ ରସ୍ତୋଗି  କହିଛନ୍ତିକି ଫେବଲରେ ନୂଆ ବେଞ୍ଚମାର୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦାମୀ ଚକୋଲେଟକୁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ । ଗ୍ରିନିଜ ୱାର୍ଲଡ ରେକର୍ଡରେ ନିଜ କମ୍ପାନୀକୁ ସାମିଲ କରାଇ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିବା କଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଚକୋଲେଟ ଗୁଡିକୁ ହାତ ତିଆରି କାଠ ବାକ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ହିଁ ବିକ୍ରି କରାଯିବ । ଏଥିରେ ୧୫ ଗ୍ରାମ ଓଜନର ୧୫ଟି ଚକୋଲେଟ ଭର୍ତ୍ତି କରି ଦିଆଯିବ । ଏହି ବାକ୍ସର ଦାମ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖାଯିବ ବୋଲି ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି

Related posts

ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ବେଳାଭୂମିରେ ପଡିଛି ୪୮ ଫୁଟର ମୃତ ତିମି

Ratnamani Maharana

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ବିସ୍ପୋରକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଆମାଜନରୁ କିଣା ଯାଇଥିଲା ରାସାୟନିକ

Ratnamani Maharana

ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଶ୍ରୀତମ ପାଇଲେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଆୱାର୍ଡ

Ratnamani Maharana

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More