ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ହୋଇପାରେ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଅନେକଲୋକଙ୍କ  ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପାଇବା ଏକ ଅଭ୍ୟାସ ରହିଥାଏ। ଆପଣ ହୁଏତ ଜାଣିନଥିବେ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ। ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇବା ତେବେ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ ଓ ଏସିଡ଼ିଟି ଭଳି ଅନେକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ।

ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇଲେ ଆଉ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ-

  • ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଖାଦ୍ୟରୁ ଦରକାରୀ ମୁତାବକ କ୍ୟାଲୋରି ଶରୀରକୁ ମିଳି ନଥାଏ, ଯାହାର ପ୍ରଭାବରେ ଶରୀରର ଓଜନ ବଢ଼ିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ବିଷାକ୍ତ ୟୁରିକ୍‌ ଏସିଡ଼ ବଢିବା ଯୋଗୁଁ ବୃକକ୍‌ରେ ଅନେକ ରୋଗ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।
  • ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ ଓ ଏସିଡ଼ିଟି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଏଥିପାଇଁ ଭଲ ଭାବରେ ହଜମ ନ ହେବାରୁ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଏଥିପାଇଁ ଡ଼ାଇବେଟିସ୍‌ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ।
  • ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇଲେ ଖାଦ୍ୟରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଶରୀରକୁ ମିଳିନଥାଏ। ଯାହାକୁ ଆମେ ଭିଟାମିନ୍‌ କହିଥାଉ।

ପଢନ୍ତୁ; ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ଗୋଲାପ ପାଖୁଡା! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ

ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇଲେ ଖାଦ୍ୟରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଶରୀରକୁ ମିଳିନଥାଏ। ଯାହାକୁ ଆମେ ଭିଟାମିନ୍‌ କହିଥାଉ। - 9

90%

ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ ଓ ଏସିଡ଼ିଟି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ। - 8.8

88%
8.9/10

Very Good!

ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ହୋଇପାରେ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଅନେକଲୋକଙ୍କ ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପାଇବା ଏକ ଅଭ୍ୟାସ ରହିଥାଏ। ଆପଣ ହୁଏତ ଜାଣିନଥିବେ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ। ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ମଝିରେ ପାଣି ପିଇବା ତେବେ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ ଓ ଏସିଡ଼ିଟି ଭଳି ଅନେକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ।

No Votes Yet

You're not rated yet