News

ଖୁବଶୀଘ୍ର ଜଗା-ବଳିଆ ଓଡିଶା ଫେରିବେ !

ଖୁବଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ସ୍ଥାନ ଓଡିଶାକୁ ଫେରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଏମ୍ସରେ ସଫଳତାର ସହ ଅପରେସନ ହେବାର ୮ ମାସ ପରେ ଜଗା – ବଳିଆ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଓଡିଶା ଫେରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଜଗା ବଳିଆଙ୍କ ଅପରେସନ କରିଥିବା ଜଣେ ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି , ଉଭୟ ଶିଶୁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ସୁଧାର ଘଟିଛି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ସ୍ଥାନ ଓଡିଶାକୁ ଫେରିଯିବା ସକାଶେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଉଛି ।

ଉଭୟ ଶିଶୁ ଜଗା ବଳିଆ ସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି । ଖେଳା ଖେଳି କରିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟ ଶିଶୁଙ୍କ ପରି ସେମାନେ ସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ବାପା ମା ମଧ୍ୟ ଉଭୟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦେଖି ବହୁତ ଆନନ୍ଦିତ ଅଛନ୍ତି । ଜଗା ବଳିଆ ଜଲ୍ – ଦି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଆସିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ , ଗତ ବର୍ଷ ଏମସରେ ଉଭୟ ଶିଶୁ ଜଗା – ବଳିଆ ଯୋଡା ମୁଣ୍ଡ ହୋଇ ଭର୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଏମସର ପୂର୍ବତନ ନ୍ୟୁର ସର୍ଜନ ଅଶୋକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଉଭୟ ଶିଶୁଙ୍କ ଅପରେସନ ସଫଳତାର ସହ ହୋଇଥିଲା । ବିଶ୍ଵର ମେଡିକାଲ ଇତିହାସରେ ଏହାକୁ ବିରଳ ଅପରେସନର ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ପଢନ୍ତୁ ;

୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମହାନଦୀ ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ !

Related posts

ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେଲା ଜାହାଜ ମାଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ପତନ୍ତ୍ର ପୋର୍ଟାଲ

ENO Beuro

ତିତ୍‌ଲି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ: ନବୀନ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ

ENO Beuro

ଜାପାନରେ ଭୟଙ୍କର ଭୂମିକମ୍ପ:୬.୧ ତୀବ୍ରତାରେ ଥରିଲା ପୂରା ସହର

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More