News

ପୁଣି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବଡ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା, ୫୦୦ କିଲୋ ବିସ୍ପୋରକ ବ୍ୟବହାରର ପ୍ରସ୍ତୁତି

pul

ଜୈସ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଫୋନ କଲରୁ ଗୋଇନ୍ଦା ସୂଚନା

ପୁଲୱାମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉସ୍ରାହିତ ହୋଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ ଇ ମହମ୍ମଦ ଭାରତରେ ଆହୁରି ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ ଜେଇଏମ୍‌ର ଜଣେ କମାଣ୍ଡର ଏବଂ କଶ୍ମୀରୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ‌ରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଟ୍ରାକ୍‌ କରାଯିବା ପରେ ଏ ବାବଦ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ଉପରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଜୈସ୍‌ କମାଣ୍ଡର ସ୍ଥାନୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରରେ ସମ୍ଭବ ନ ହୋଇପାରିଲେ ଜମ୍ମୁରେ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଥିବା ଏହି ବାର୍ତ୍ତାଳାପରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ୨ରୁ ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଫିଦାୟିନ୍‌ ହମ୍‌ଲା କରିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଭାରତରେ ପୁଣିଥରେ ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଜୈଶ ଏବେ ମସୁଧା କରୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଗତଥର ୩୫୦ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିଲା । ଏଥର ୫୦୦ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବାର ଯୋଜନା ରହିଛି । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କାଶ୍ମୀରର ହିଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ କରି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ; ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣି,ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା

Related posts

କାଳ ହେଲା ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି,ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ଵାମୀ

ENO Beuro

ଓଡିଶା ଛାଡିଲେ ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏସ.ସି ଜମିର! ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପ୍ରଦାନ କରାଗଲା ଗାର୍ଡ ଅଫ୍ ଅନର

ENO Beuro

୭ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ୩ଜଣ ଗିରଫ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment