SPORTS

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଫାଇଦା

କ୍ଷିପ୍ର ବୋଲର ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହ ଆଇସିସି ଟି୨୦ କ୍ରମରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । କାଲି ଠାରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରେଇଲେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବେ ।

ବୁମରାହ ୭୨୯ ରେଟିଙ୍ଗ ଅଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରେ ବୋଲରମାନଙ୍କ ରେଟିଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନର ଇଦମାଦ ୱସିମ ୭୧୯ ଅଙ୍କ ସହିତ ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ବୋଲର ଶଶିଦ ଖାନ ୭୧୭ ଅଙ୍କ ସହିତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଜସପ୍ରିତଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲେ ଅନ୍ୟ କେହି ଭାରତୀୟ ବୋଲର ପ୍ରଥମ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାହାନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ପରବର୍ତୀ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ନାମ ୧୫ ନମ୍ବର ରେ ଅଛି , ଯିଏକି ରବି ଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନ ।

ଦଳୀୟ କ୍ରମ ଅନୁସାରେ ଭାରତ ଯଦି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ଦିଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ । ଟି୨୦ କ୍ରମରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି । ଭାରତ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି । ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୦ ରେ ହରେଇଲେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିବ । ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ୧୨୪ ଅଙ୍କ ସହିତ ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୧୪ ଅଙ୍କ ସହିତ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଆସିବ ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଫାଇଦା   ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଫାଇଦା

Related posts

Odisha Boy Deepak Mohanta Has Been Selected For T-20 League In Dubai

Krishna Kumar Manoj

ଡିସେମ୍ବର ୧୬ରେ ସାଇନା-କଶ୍ୟପ ବାହାଘର

Krishna Kumar Manoj

ଏସୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସଫଳ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମିଳିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୁରସ୍କାର

Krishna Kumar Manoj

4 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More