Entertainment

ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆ ର ହାଲଚାଲ, ଯାତ୍ରା କଳାକାର ଓ ପରଦା ପଛର କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ଅଧିକା ଜାଣନ୍ତୁ

ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆ ର ହାଲଚାଲ ଓ ପରଦା ପଛର କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ଅଧିକା ଜାଣନ୍ତୁ

ଓଡିଆ ସିନେମା ଦୁନିଆ ଭଳି ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଗାଁ ରୁ ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଏହା କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଏକ ମାଧ୍ୟମ ରୂପେ ଜାଣନ୍ତି ।

ଯାତ୍ରାରେ ଥିବା କଳାକାର ମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଓ ଉଦ୍ୟମ ସେହି ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲ ରେ ଦେଖାଯାଏ । ନିଜର ଅଭିନୟ ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ନିଜର ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି ।

ଯାତ୍ରା ର ବିକୁ ଶେଠ, ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା, ସୁରେଶ ପଣ୍ଡା, ମିଟୁ, ନଲିନୀ, ଜୁଲି ପଣ୍ଡା ଏବୋଂ ବହୁ ନାମିଦାମି କଳାକାର ସବୁ ରହିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଜୀବନ୍ତ ଲାଗେ ।

ସେହିଭଳି ଅନେକ ଓଡିଆ ସିନେମା କଳାକାର ମଧ୍ୟ ଏବେ ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆରେ ନିଜର ଅଭିନୟ ର ଜାଦୁ ଦେଖାଉଛନ୍ତି । ଯେମିତି ରାଇ ମୋହନ, ଉଶଶୀ ମିଶ୍ର, ସୋମେସ ପ୍ରଭୁତି ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆରେ ବହୁତ ନା କଲେଣି ।

ଏହି କଳାକାର ମାନଙ୍କ ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ କୁ ନିଜର କାମେରା ରେ ନୂଆ ରୂପ ଦେଉଛନ୍ତି ଓଡିଶା ର ନମ୍ବର ୱାନ ଡିଜିଟାଲ ଚାନେଲ ଇନୁଜଓଡିଆ । ଯାତ୍ରା କଳାକାର ମାନଙ୍କର ଅଭିନୟ, ପରଦା ପଛର କାହାଣୀ, ତାଙ୍କର ଜୀବନ ରେ ଯାତ୍ରାର ଭୂମିକା ଓ ସେମାନେ କିପରି ଏ ଦୁନିଆ କୁ ପସନ୍ଦ କଲେ, ଆଦି ଅନେକ କାହାଣୀ ର ଗୋଟେ ବିରାଟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପାଲଟିଛି ଇନୁଜଓଡିଆ । ଅଧିକ ବିବରଣୀ ପାଇଁ ଇନୁଜଓଡିଆ ର ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆ ଉପରେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ଆଗାମୀ ଏଲିନା ସାମନ୍ତରାଯ ଙ୍କ ଓଡିଆ ସିନେମା ମୁଁ ଖାଣ୍ଟି ଓଡିଆ ଝିଅ

Related posts

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାକୁଲ ପ୍ରୀତ

ENO Beuro

ହଲିଉଡର ଲୋକପ୍ରିୟ ତାରକାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏକ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ୍

ENO Beuro

ଓଡିଶାରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କଲା ମାନସ କୁମାରଙ୍କ ଗୀତ “ତିତିଲ୍ ଉଡେଇନେଲା ଇଟିଲି” ଦେଖନ୍ତୁ ଏହାର ଷ୍ଟୁଡିଓ ଭର୍ସନ

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment